Za vraždu českej podnikateľky súdia dvoch Slovákov, uškrtiť ju mali bezpečnostnými pásmi z auta

0
16

16.11.2021 (Webnoviny.sk) – Prípadom zmiznutej českej podnikateľky Jany Svobodovej sa v utorok začal zaoberať Okresný súd v Trnave. Obžalobu z obzvlášť závažných zločinov vraždy a lúpeže si vo štvrtok vypočul Marek P. z Piešťan. Druhý obžalovaný Ľubomír B. z Ostrova pri Piešťanoch súhlasil s konaním bez jeho prítomnosti.

Uškrtená bezpečnostnými pásmi

Krajský prokurátor v Trnave podal obžalobu z vraždy a lúpeže napriek tomu, že telo obete sa dodnes nenašlo. Obaja muži podľa obžaloby v júli 2015 na Argentínskej ulici v Prahe prepadli Janu Svobodovú, a keď bola v bezvedomí, naložili ju do jej auta Ford Kuga.

Ich zámerom bolo získať auto, aby sa mohli dostať na Slovensko. Keď sa počas jazdy v smere na Brno začala Svobodová preberať, dohodli sa, že ju usmrtia. Spoločne ju uškrtili bezpečnostným pásom vozidla a jej tela sa zbavili na doposiaľ nezistenom mieste, pravdepodobne v lokalite Antonínov Dol pri meste Jihlava.

Svedok z Piešťan

Oboch obžalovaných usvedčuje svedok z Piešťan, ku ktorému po čine priniesli niektoré veci z lúpeže a o čine mu aj porozprávali. Marek. P. na začiatku pojednávania vyhlásil, že je nevinný. Obhajca Ľubomíra B. žiadal, aby súd jeho klienta oslobodil. Pojednávanie pokračuje z dôvodu protipandemických opatrení bez účasti verejnosti.

Ľubomír B. sa stal mediálne známym pred piatimi rokmi po úteku z vonkajšieho pracoviska Ústavu na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove, kde si odpykával dlhoročný trest. Kukláči ho chytili až po štyroch mesiacoch v rodičovskom dome v Ostrove neďaleko Piešťan. V prípade dokázania viny hrozia obom obžalovaným dlhoročné tresty odňatia slobody.

Viac k témam: Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Za vraždu českej podnikateľky súdia dvoch Slovákov, uškrtiť ju mali bezpečnostnými pásmi z auta © SITA Všetky práva vyhradené.