Chudnutie prispieva k zhoršeniu vášho vzťahu k jedlu. Začína sa to celkom nevinne: myšlienkou, že vážite viac, ako by ste mali. Keď prechádzate okolo zrkadla, potajomky sa na seba nespokojne pozriete. Snažíte sa schudnúť sama, nejete večeru, odmietate sladkosti. Uvažujete o tom, že začnete behávať. Zatiaľ len premýšľate, pretože nemáte čas variť zdravo…

Žijeme v kultúre diétovania. Aký to má na nás vplyv? Kde sa berú naše problémy s jedlom a ako si s nimi máme poradiť? Ako rozumieť signálom nášho tela a odlišovať fyziologické signály od emocionálnych?
Vzťah k jedlu je v dnešnej dobe problematickou témou väčšiny žien. Neustále porovnávanie, potreba vyzerať dokonalo a byť vždy v maximálnej kontrole v stravovaní, vytvára nátlak nielen na telo, ale aj na psychiku.

Novinka poľskej psychologičky a expertky na psychodietetiku Agaty Glydy Rovnováha ponúka tipy, ako sa naučiť vnímať svoje telo pozitívne vo všetkom tom tlaku na dokonalosť
Empaticky a s ľahkosťou odpovedá na mnohé otázky, ktoré pomôžu nadobudnúť spokojnosť s vlastným telom a sebou samým. Budete mať pocit, že sa rozprávate s blízkou kamarátkou, nie súperkou, ktorá vám rozumie bez výčitiek a odsudzovania. Kniha je ideálna pre každú ženu, ktorá sa chce konečne naučiť mať sa rada a cítiť sa skvelo.

rovnovaha

„Táto kniha vznikla nielen na základe mojich poznatkov, ale aj skúseností, pozorovaní a nespočetných rozhovorov so ženami. Som presvedčená, že aj vy v nej nájdete časť svojho príbehu. Lenže cieľom tejto knižky nie je, aby ste sa len zbavili nadváhy. Môže vás inšpirovať k tomu, aby ste sa začali k sebe správať lepšie a viac si porozumeli. Zbavíte sa ďalšieho bremena: veľkého balastu nadmernej sebakritiky, nedostatočného sebaprijatia a konania proti samej sebe,“ vysvetľuje Agata Glyda.

AGATA GŁYDA – psychologička, certifikovaná kognitívno-behaviorálna psychoterapeutka, špecialistka na psychodietetiku, skúsená individuálna a skupinová terapeutka. Je autorkou blogu psycholognadiecie.pl a propagátorkou racionálneho prístupu k stravovaniu. Jej poslaním je pomáhať ženám „dosahovať rovnováhu, nie nižšie číslo na váhe“.