Začnite svoj deň tou správnou voľbou. Jednoduchý recept na proteínové palacinky je lahodnou a zdravou možnosťou raňajok, ktoré vás zasýtia a navyše vám dodajú potrebné bielkoviny. Ich celková príprava je veľmi jednoduchá a nezaberie vám viac ako 20 minút. Ak milujete rýchle a zároveň zdravé jedlá, vyskúšajte tiež acai bowl alebo pečené ovsené vločky.

Recept na proteínové palacinky

Sladké raňajky nemusia automaticky znamenať nezdravé jedlo. Či už ste športovec alebo len niekto, kto preferuje zdravú alternatívu jedál, recept na proteínové palacinky si určite obľúbite. Tieto palacinky sú plné bielkovín, neobsahujú lepok ani mliečne výrobky, a tak si ich vychutná naozaj ktokoľvek. Pridaním čerstvého ovocia, ako sú bobule, jahody alebo nakrájané banány, získate aj ďalšie živiny a dosiahnete tiež výbornú chuť.

Ingrediencie na proteínové palacinky

1 odmerka vegánskeho proteínu (cca 25g)
½ šálky vaječných bielkov
2 PL javorového sirupu
2 PL mandľového mlieka
½ PL kokosového oleja
200 g jahôd
2 PL kakaa
1 PL strúhaného kokosu

palacinky-s-jahodami

Postup na prípravu proteínových palaciniek:

  1. Začnite prípravou palacinkového cesta. Do väčšej misky pridajte proteín, vaječné bielky, 1 polievkovú lyžicu javorového sirupu a mandľové mlieko.
  2. Všetky suroviny rozmixujte do hladka tak, aby zmes pripomínala riedke palacinkové cesto. Ak je zmes príliš hustá, pridajte viac mlieka.
  3. Predhrejte si veľkú nepriľnavú panvicu na strednom ohni a potrite kokosovým olejom.
  4. Pomocou naberačky nalejte veľmi tenkú vrstvu cesta, ktorú necháte roztiecť a po chvíľke ju otočte. Vzniknú vám tak ideálne tenké palacinky. Proces opakujte do spotrebovania cesta.
  5. Do tej istej panvice vložte nakrájané jahody a zbytok javorového sirupu. Zmes nechajte dusiť, až kým jahody nezmäknú a omáčka mierne nezhustne.
  6. Palacinky naplňte jahodovou omáčkou, posypte kokosom a pridajte grécky jogurt či čerstvé ovocie. Dobrú chuť!