Pri budovaní štýlového a funkčného základu šatníka je dôležité vedieť, ktoré kúsky sú absolútne nevyhnutné. Tieto kúsky vám umožnia zostaviť si outfit na každú príležitosť. Nemusíte pritom však vlastniť ani zďaleka toľko vecí, ako sa na prvý pohľad zdá. Takýto zdravý základ šatníka býva pomerne jednoduchý a môžete si ho zostaviť podľa vlastných preferencií a osobného štýlu. Pozrime sa teda, do akých kúskov sa naozaj oplatí investovať.

Nadčasový top

Jednoduchá košeľa je jeden z kúskov, ktorý by mal byť neoddeliteľnou súčasťou každého šatníka. Ideálne siahať po bielej košeli, ktorá je veľmi ľahko kombinovateľná s inými farbami. Ak vám nie je biela farba sympatická, môžete voliť aj svetlomodré, zemité či čierne odtiene podľa toho, čo vášmu aktuálnemu šatníku najviac zapasuje. Takúto košeľu využijete na mnohé príležitosti, keďže ide o univerzálny a nadčasový kúsok pre dámy aj pánov. Druhý nadčasový kúsok je obyčajné bavlnené tričko. Krátky či dlhý rukáv, farba, vzor, strih či dokonca výstrih. V predstavivosti sa medze nekladú, a preto si voľte podľa vlastných preferencií. Takýto top môžete vrstviť a kombinovať s množstvom kúskov, ktoré už v šatníku máte. Roláky vyzerajú skvele aj pod šatami, vzorované topy zase ozvláštnia jednoduché nohavice, no a tričká s výstrihom zase dávajú priestor náhrdelníkom.

atynaples-819x1024

Šaty

Hovorí sa, že šaty robia človeka. Každá žena by mala mať v šatníku jedny elegantné a jedny letné šaty. Elegantné šaty sú ideálne pre špeciálne a formálne príležitosti ako svadby či galavečierky. Tu nespravíte chybu, ak vyberiete jedny „malé čierne šaty”, čo sú inak povedané šaty čiernej farby s jednoduchým až žiadnym zdobením. Nájsť ich môžete aj v sekcii šaty na ples v obchode Answear.sk. Takéto šaty sú potom univerzálne a môžete ich dokonca nosiť aj do práce. Letné šaty vám zase poskytnú pohodlie a štýl počas teplých letných dní a sú ideálne na výlety, dovolenky či na nákupy.

Kvalitné džínsy

Kvalitné džínsy sú ďalším kľúčovým kúskom. Investujte aspoň do jedných kvalitných džínsov, ktoré vám budú dobre sedieť a budú lichotiť vašej postave. Farebne sa oplatí pozerať po nestarnucej modrej džínsovej klasike, ale aj po čiernych či šedých modeloch. Džínsy sú veľmi všestranné a môžete ich nosiť takmer kdekoľvek, či už ide o denné výlety alebo večeru s priateľmi.

Elegantné sako

Čierne sako je skvelým doplnkom pre váš šatník. Čierna farba je univerzálna, je teda dobré vlastniť aspoň jedno sako v tejto farbe, no ďalšími možnosťami sú modré, biele či hnedé. Sako ozvláštni aj všedný outfit s tričkom a džínsami a dodá vám šmrnc. Môžete ho nosiť na pracovné stretnutia, na ples alebo dokonca aj na neformálne udalosti.

Vhodné topánky

Nakoniec, nezabudnite na kvalitné topánky. Môžete mať vybraný najkrajší outfit, no bez kvalitných topánok nebude vyzerať ani zďaleka tak dobre. Investícia do kvalitných topánok sa určite oplatí, pretože by vám mali vydržať dlhšiu dobu. Tu záleží od vášho štýlu a akým smerom sa uberá tón vášho šatníka. Pri športovom looku nič nepokazia biele tenisky. Ak skôr holdujete elegancii, voliť môžete klasické lodičky alebo mokasíny. Veľmi trendy kúskom sa stali sandále na platforme, ktoré okrem pár centimetrov na výške pridajú aj moderný nádych každému outfitu.

S týmito kúskami vo svojom šatníku si môžete byť istí, že budete pripravení na každú príležitosť a vždy budete vyzerať skvele. Už sa nebudete musieť stresovať tým, čo si máte obliecť, pretože budete mať perfektný základ pre každý outfit.

Sponzorovaný článok / answear.sk