Podmienky na trávenie voľného času vonku sú čoraz priaznivejšie, čo je jednoznačne pozitívnou správou pre všetkých (budúcich) majiteľov skútrov.

Ak ide o imobilných ľudí v staršom veku alebo aj o seniorov, ktorí chcú žiť aktívnejšie práve vďaka elektrickým skútrom, máme pre vás skvelý nápad. Prinášame vám vysoký komfort, jednoduché ovládanie a možnosť parkovania, ako aj bezkonkurenčnú rýchlosť po meste či dedine – o toto všetko sa postará elektrický skúter.

Elektrický skúter ako každodenný spoločník?

Či už máte zdravotné znevýhodnenie, resp. diagnózy, ktoré vám neumožňujú pohybovať sa, ísť na prechádzky, prípadne absolvovať dlhé trasy, elektrický skúter vám zaručene zaistí slobodu a nezávislosť, keďže sa s ním budete môcť prevážať do mesta, po dedine, na prechádzky po cyklochodníkoch a pod. Vďaka nemu sa vaše dni a čas vonku výrazne spestrí.

Mesto, alebo mimo mesto?

Pri výbere by ste mali prvotne zvážiť, v akom type terénu chcete skúter využívať . Ak ho primárne budete používať na mestských chodníkoch a cestách, ideálny je trojkolesový skúter, s ktorým sa lepšie manévruje v zákrutách. V prípade, ak chcete skúter do terénu mimo mesto, odporúčame vám štvorkolesový skúter, keďže lepšie jazdí po nerovnom povrchu. Zvážte aj poveternostné podmienky, keďže skútre nie sú pripravené na zvládanie snehu, ľadu, dažďa a pod. (môžu sa zničiť elektrické komponenty).

Upevnenie elektrického skútra

Na celkové pohodlie vášho elektrického skútra môže vplývať aj jeho tvar. Pred kúpou si skontrolujte výšku sedadla, aby ste sa cítili komfortne. Chodidlá by ste mali mať v úrovni opierky nôh a kolená ohnuté v 90-stupňovom uhle. Kormidlo by ste mali držať bez zakrivenia chrbta.

Ak ide o vyšších klientov, trojkolesové skútre ponúkajú viac priestoru, čo môže byť výhodou. Nezabúdajte na nosnosť skútra, zvážte celkovú váhu – vás i predmety, ktoré budete prevážať. Naopak, štvorkolesové skútre sú širšie a pevnejšie, ponúkajú väčšiu stabilitu ťažším užívateľom.

Sedenie

Ak budete na elektrickom skútri tráviť väčšinu dňa, dôkladne zvážte troj- alebo štvorkolesový skúter plnej veľkosti, ktorý je dodávaný s pohodlným, dobre polstrovaným a tvarovaným sedadlom. Myslite na pohodlie a podporu, ktorá je pri prevážaní sa základom. Ak sa rozhodnete pre prenosný/cestovný skúter, ktorý je kompaktnejší, nezabúdajte, že má menej čalúnenia – je vhodný na krátke výlety.

Prenosnosť a skladovanie

Dôkladne zvážte, na aké účely budete elektrický skúter využívať. Ak sa budete často presúvať autom alebo lietadlom, najlepšou voľbou bude zaiste cestovný/prenosný skúter. Práve cestovný elektrický skladací skúter a dá sa ľahko a jednoducho rozložiť. Uistite sa aj o hmotnosti daných komponentov po rozložení, aby ste ju vy, resp. váš opatrovateľ zdvihli. V prípade skútrov viete využívať rampu alebo výťah, čo pridáva na praktickosti pri presúvaní.

Maximálny odporúčací sklon

V prípade skútrov je nevyhnutné myslieť na maximálny uhol, ktorý môžete prejsť po stúpaní so všetkými kolesami na zemi. Táto informácia je dôležitá hlavne pre tých užívateľov, ktorí žijú v kopcovitých oblastiach, majú strmú príjazdovú cestu. Cestovné skútre majú najmenší rozsah sklonu, zvyčajne 6 až 8 stupňov, zatiaľ čo rozsah pre veľké a ťažké skútre je cca 6 až 12 stupňov.

Ako rýchlo ide skúter?

Ak ide o cestovné elektrické skútre, tie dosahujú rýchlosť okolo 6 až 8 km/h. Skútre v plnej veľkosti približne 10 km/h a ťažké skútre cca 13 km/h. V každom prípade buďte pri jazde opatrní. Troj- alebo štvorkolesové skútre sa môžu pri vysokých rýchlostiach prevrátiť, preto je dôležité spomaliť a zvýšiť opatrnosť. Bezpečná rýchlosť pre väčšinu mobilných skútrov jazdiacich po chodníkoch je približne 6 km/h.

Neváhajte a objednajte si svoj elektrický skúter

Skútre sú ideálnym spoločníkom pre imobilných, pre seniorov, ktorí chcú žiť aktívny život a nebyť odkázaní na druhých. Neváhajte a zmeňte svoj život už dnes. Práve elektrický skúter sa postará o spestrenie vašich dní a skutočnú nezávislosť.

Využite našu bezplatnú infolinku: 0800 199 060, ako aj eshop.velcon.sk, kde nájdete aj všetky skútre. Sme pripravení pomôcť vám so všetkým, ponúkame vám bezplatné poradenstvo a konzultáciu.