Zimné mesiace predstavujú pre mnohých ľudí depresívne obdobie, ktoré môže ovplyvniť aj ich vzťahy. Krátke a tmavé dni však môžete využiť naplno, a to vhodnými zimnými aktivitami, ktoré upevnia vaše vzťahy s milovanými polovičkami či kamarátmi a rodinou.

1. Zimná turistika

Zimná turistika môže predstavovať pre niektorých ľudí veľmi jednoduchú aktivitu, no pre skúsených turistov to môže byť pokojne náročnejšia prechádzka na celý deň. O to náročnejšie je to kvôli snehu. Avšak, práve takáto aktivita dokáže upevniť váš vzťah. Počas zimnej turistiky strávite veľké množstvo času spolu a môžete prediskutovať rôzne témy. Rovnako zistite, či v náročnejších podmienkach máte v druhom oporu a podporu.

two-hikers-top-mountain-winter-man-helps-woman-climb-sheer-stone

2. Zimné športy

Venujete sa nejakým zimným športom? Lyžujete, snowboardujete, bežkujete či máte radšej skialping? Jednou zo zimných aktivít, ktorú môžete spoločne so svojou polovičkou alebo blízkymi vykonávať, je práve takýto zimný šport. Čo však v prípade, že jeden z dvojice lyžovať ani snowboardovať nevie? Žiaden problém, spoločný čas môžete využiť aj pri samotnom učení sa daného športu. Prípadne si nájdite zimný šport, ktorý zvládate obidvaja. Môže ísť napríklad o cvičenie, beh alebo korčuľovanie.

3. Zimný oddych

Samozrejme, k zime patrí aj oddych a vy si ho určite zaslúžite. Preto si naplánujte so svojou milovanou osobou oddychovú aktivitu. Pokojne môže ísť aj o wellness, ktorý je, bohužiaľ, kvôli momentálnych opatreniam zavretý alebo o celodenné pozeranie obľúbených seriálov alebo filmov. Samozrejme, aby to nespadlo do stereotypu, takúto oddychovú aktivitu si doprajte len raz týždenne.

laughing-young-people-sitting-couch-smiling-family-watching-tv

4. Zimné hobby

Čo by to bola zima bez snehu a zimných aktivít, ktoré sú so snehom spojené. Sánkovanie, bobovanie, guľovanie alebo stavanie snehuliakov má predsa každý rád bez ohľadu na pohlavie a vek. A práve to môže byť jedna z aktivít, ktorá vás dokáže spojiť a pri ktorej sa zabavíte. Prípadne si môžete nájsť nové spoločné hobby, ktoré budete vykonávať, napríklad  ako otužovanie, študovanie alebo cestovanie. Aktivít, ktoré môžete spoločne vykonávať je skutočne mnoho.

5. Zimné hranie

Zimné hranie môže predstavovať viacero aktivít, no my v tomto prípade myslíme hranie spoločenských hier. Práve tie vám skrátia chvíľku, pri ktorej strávite spoločný čas a možno sa o sebe niečo nové dozviete. Či už si zahráte klasickú stolovú spoločenskú hru pre dve osoby alebo viacero osôb, kde zapojíte aj svojich blízkych a kamarátov alebo si zahráte spoločnú hru na hernej konzole, určite to bude perfektne využitý čas pre oboch.

young-man-playing-twister-game-with-her-wife-home

Samozrejme, pri výbere spoločnej aktivity myslíte na oboch členov, a to či už pôjde o zimný šport, turistiku, zimné hobby alebo oddych, pretože práve tým to utuženie spoločných vzťahov bude mať zmysel.