Mnoho ľudí sa snaží schudnúť, no ich prvotné nadšenie po chvíli opadne. Niektorí sa kvôli svojmu zjavu snažia zhodiť zopár kíl, iní zo zdravotného hľadiska musia o niečo viac. Tak či onak, cesta k vytúženému telu niekedy býva náročná a zdĺhavá. Avšak vďaka týmto nápojom môže byť chudnutie o niečo jednoduchšie.

Voda

Áno, síce voda nepredstavuje nápoj ako taký, ale pitie vody je pre zdravie a chudnutie veľmi dôležité. Priemerne by dospelý človek mal vypiť cez 2 litre vody, no to záleží od váhy človeka. Denný príjem vody si viete vypočítať aj tak, že svoju váhu vynásobíte číslom 0,033. Veľkou výhodou čistej vody je to, že je bez kalórií a dokáže váš žalúdok na istý okamih naplniť a zahnať chuť na sladké. A ako sa hovorí, hlad je len prezlečený smäd.

Zelený aj čierny čaj

Čaje sú pre zdravie človeka veľmi dobré a prospešné, rovnako ako aj pri chudnutí. Pri správnom výbere čajov dokážete naštartovať svoj metabolizmus, ktorý je pri chudnutí veľmi dôležitý. Takúto úlohu zohráva napríklad aj zelený čaj, ktorý obsahuje kofeín a katechín a ktorý dokáže zlepšiť vaše trávenie. Okrem toho v zelenom a čiernom čaji nájdete aj veľké množstvo antioxidantov a polyfenolov, ktoré znižujú riziko obezity a pri pravidelnom pití účinkujú aj ako prevencia proti priberaniu.

viber_image_2021-11-16_16-17-17-574

Jablčný ocot

Kyselina octová, ktorá je aktívnou zložkou v jablčnom octe, má za zásluhu zrýchlenie metabolizmu a potláča chuť do jedla. A práve preto sa jablčný ocot radi k dobrým nápojom, ktoré sa odporúča piť pri chudnutí.

Proteínové nápoje

Pitie proteínu či proteínových šejkov je populárne medzi ľuďmi, ktorí aktívne cvičia. Proteín napomáha nielen pri budovaní svalov, ale je aj dobrým pomocníkom pri chudnutí. Množstvo ľudí sa obáva, že práve kvôli nemu priberú, no nie je to tak.  Proteíny, ako napríklad srvátkový či sójový pomáhajú pri zhadzovaní kíl, pretože proteín dokáže dostatočne a na dlhú dobu zasýtiť človeka a zároveň vziať viac energie z tela na trávenie, tým pádom spálite viac kalórií. Vďaka proteínu schudnete a pritom si spevníte telo.

viber_image_2021-11-16_16-17-17-018

Zeleninové smoothie

Zelenina je pri chudnutí veľmi potrebná. Okrem toho, že obsahuje veľké množstvo vitamínov, je bohatá aj na vlákninu. Okrem prípravy rôznych zeleninových jedál si zo zeleniny viete pripraviť zeleninové smoothies alebo šťavy, ktoré chudnutiu napomáhajú. Podľa štúdií je pravdepodobné, že práve zeleninová šťava znižuje hladinu leptínu. Ide o hormón, ktorý je uvoľňovaný tukovými bunkami a tie sú spojené s obezitou.

Ak chcete dopomôcť svojmu chudnutiu, vyskúšajte týchto 5 tipov. Samozrejme, pri chudnutí je dôležitá najmä strava a pohyb, preto sa v prvom rade zamerajte na to a pitie týchto nápojov berte len ako doplnok.