Volkswagen pomôže Devínskej Novej Vsi a otestuje tisícky svojich zamestnancov na koronavírus

0
21

8.1.2021 (Webnoviny.sk) – Začiatkom budúceho týždňa sa bude testovať aj v bratislavskom závode Volkswagen Slovakia. Ako informuje starosta mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves Dárius Krajčír, s ohľadom na neustále sa zhoršujúcu situáciu v súvislosti s pandémiou, vedenie mestskej časti v spolupráci s príslušnými inštitúciami a vládou, operatívne riešilo zabezpečenie 16 000 testov pre zamestnancov pracujúcich v priemyselnej výrobe automobilového závodu a pridružených firiem. Testovanie sa uskutoční 11. a 12. januára v areáli závodu.

“Zabezpečenie testovania zamestnancov v automobilovom závode je bytostne dôležité pre spomalenie šírenia vírusu v Devínskej Novej Vsi a v Bratislave. Je to jedno z nevyhnutných opatrení pre ochranu zdravia a životov všetkých obyvateľov,” zdôraznil Krajčír.

Ako dodal, je rád, že sa koncern k celej situácii postavil zodpovedne a vykonal všetky nevyhnutné kroky k zabezpečeniu testovania.

Vedenie mestskej časti súčasne rokuje s príslušnými orgánmi o zriadení mobilných odberových miest pre občanov, ako aj o zabezpečení testovania v prípade otvorenia škôl.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen pomôže Devínskej Novej Vsi a otestuje tisícky svojich zamestnancov na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.