Vianočná polnočná omša vo Vatikáne bude skôr, pápež dodrží zákaz nočného vychádzania

0
14

10.12.2020 (Webnoviny.sk) – Pápež František bude celebrovať tohtoročnú vianočnú polnočnú omšu skôr ako zvyčajne, aby dodržal taliansky zákaz nočného vychádzania.

Zákaz nočného vychádzania od 22:00

Vatikán vo štvrtok zverejnil pápežov vianočný liturgický program, podľa ktorého sa omša 24. decembra začne už o 19:30.

Viac o téme: Koronavírus

V Taliansku platí zákaz nočného vychádzania od 22:00 v reakcii na to, že na jeseň sa zvýšil počet infekcií novým koronavírusom a počet úmrtí na ochorenie COVID-19.

Vianočná polnočná omša sa však vo Vatikáne už roky necelebruje o polnoci, ale začína sa o 21:30, aby ju pápeži nemuseli slúžiť neskoro v noci.

Potvrdili ostatné body programu

Vatikán tiež potvrdil ostatné body vianočného programu pápeža Františka. Uviedol, že požehnanie napoludnie 25. decembra sa uskutoční z Baziliky sv. Petra. Nie je však jasné, či ho prednesie od oltára alebo z iného miesta.

Pápeži sa 25. decembra veriacim tradične prihovárajú z balkóna na Námestí sv. Petra, čo tam zvyčajne láka tisíce ľudí. Reštrikcie vyvolané pandémiou COVID-19 však spôsobujú, že takéto podujatie sa bude dať tohto roku ťažko zvládnuť.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, pápež
Zdroj: Webnoviny.sk – Vianočná polnočná omša vo Vatikáne bude skôr, pápež dodrží zákaz nočného vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.