Situácia okolo zranenia Lučanského bola podľa Kolíkovej nechutným spôsobom politicky využitá

0
17

25.12.2020 (Webnoviny.sk) – Celá situácia okolo zranenia obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského bola podľa ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej (Za ľudí) „nechutným spôsobom“ politicky využitá.

Uviedla to v rozhovore pre agentúru SITA a portál Webnoviny.sk. Lučanský sa zranil 9. decembra v Ústave na výkon väzby v Prešove. Šéfka rezortu spravodlivosti jednoznačne vylúčila akékoľvek cudzie zavinenie.

„Tie rôzne informácie, ktoré sa vyskytli na internete, že Lučanský mal 11-hodinovú operáciu, vážne poškodený zrak či informácie o tom, že išlo o pokus o samovraždu, boli hrubé dezinformácie. Tie jednak škodili Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), ale podľa mňa aj samotnému procesu, s ktorým súvisí celé trestné konanie,“ zdôraznila Kolíková.

Ministerka po zranení bývalého policajného prezidenta poverila komisiu zo zamestnancov ministerstva spravodlivosti, aby preverila všetky úkony zo strany ZVJS.

Kontrola sa zamerala aj na okolnosti vzniku zranenia a mala možnosť vidieť aj kamerové záznamy a stretla sa aj s obvineným. Členovia kontrolnej skupiny prijali jednomyseľný záver, že zranenie obvineného Lučanského nebolo spôsobené inou osobou a že postup ZVJS bol v tejto súvislosti adekvátny a zákonný.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia okolo zranenia Lučanského bola podľa Kolíkovej nechutným spôsobom politicky využitá © SITA Všetky práva vyhradené.