Prípadom týraného psa zo Sečoviec sa zaoberá vyšetrovateľ, k skutku sa priznali maloleté deti

0
14

29.12.2020 (Webnoviny.sk) – Prípadom týraného psa zo Sečoviec (okres Trebišov) sa už zaoberá vyšetrovateľ. Polícii sa podarilo odhaliť dvoch maloletých páchateľov podozrivých z trestného činu týrania zvierat.

Ako informovala košická krajská polícia na svojej sociálnej sieti, v decembri policajti zachytili internetom šíriace sa video, na ktorom osoby štvali dvoch psov k útoku na tretieho psa.

Policajti kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove sa prípadom začali okamžite zaoberať. Aj na základe dobrej osobnej a miestnej znalosti zistili totožnosť dvoch maloletých zo Sečoviec, ktorí dávali pokyny svojim psom, aby napádali tretieho psa. Ten skončil s viacerými poraneniami,“ skonštatovala polícia. Maloleté deti sa aj na základe videozáznamu k skutku priznali. „Trebišovský vyšetrovateľ vo veci podozrenia z trestného činu týrania zvierat rozhodne v zákonom stanovenej lehote,“ dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Prípadom týraného psa zo Sečoviec sa zaoberá vyšetrovateľ, k skutku sa priznali maloleté deti © SITA Všetky práva vyhradené.