Policajti dostanú stovky vystreľovacích paralyzátorov, pomôcť by im mali pri zákrokoch

0
14

4.4.2021 (Webnoviny.sk) – V rámci snahy o zvýšenie bezpečnosti pri zákrokoch a zlepšení nesmrtiacej výzbroje policajtov ministerstvo vnútra pre Policajný zbor SR zabezpečilo prvých 500 kusov vystreľovacích elektrických paralyzérov, takzvaných taserov. Rezort o tom informoval v tlačovej správe s tým, že tasery sú pripravené k okamžitému použitiu po zaškolení policajtov.

Ministerstvo ešte minulý rok avizovalo zaobstaranie paralyzátorov Taser X2 vyrobených v USA v celkovej hodnote 1,5 milióna eur. Podľa požiadaviek rezortu vnútra majú byť paralyzéry v tvare pištole a pracovať na princípe vystrelenia hlavice, ktorá sa skladá z dvoch elektród, na vzdialenosť minimálne sedem metrov v závislosti od typu použitej hlavice.

Paralyzátory využívajú bezpečnostné zložky napríklad v Spojených štátoch amerických alebo v Kanade na pacifikovanie osôb bez nutnosti použitia strelnej zbrane.

Viac k témam: paralyzér, policajti, polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti dostanú stovky vystreľovacích paralyzátorov, pomôcť by im mali pri zákrokoch © SITA Všetky práva vyhradené.