Podnikateľ Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze

0
11

7.9.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 7. septembra 10:07

Obžalovaný Ladislav Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze. Vyhlásenie urobil v utorok pred senátom Okresného súdu Bratislava V. Súd jeho vyhlásenie prijal, bude tak vykonávať dokazovanie len o uložení trestu. Podnikateľ si už za inú kauzu odpykáva päťročný trest väzenia.

Podľa obžaloby v mene obchodnej spoločnosti Bašternák podal na Daňovom úrade Bratislava daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty (DPH) za zdaňovacie obdobie február 2013, v ktorom zatajil uskutočnený zdaniteľný obchod spočívajúci v prevode nehnuteľnosti, konkrétne bytov nachádzajúcich sa v bytovom komplexe Five Star Residence. Tým skrátil DPH vo výške 200 000 eur.

Prokurátorka v záverečnej reči obžalovanému navrhla súhrnný trest v trvaní sedem rokov väzenia. Advokát Peter Filip naopak uviedol, že súd by mal vzhľadom na predchádzajúce odsúdenie upustiť od uloženia trestu.

Podnikateľovi už v marci 2019 potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest, ktorý mu v novembri 2018 uložil Okresný súd Bratislava II. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného.

Podľa výsledkov policajného vyšetrovania cez firmu BL-202 v roku 2012 kúpil sedem bytov v bratislavskom bytovom komplexe Five Star Residence za 12 miliónov eur. Skutočná suma však bola údajne nižšia.

Viac k témam: Five Star Residence, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Bašternák priznal vinu v ďalšej daňovej kauze © SITA Všetky práva vyhradené.