Muž požadoval očkovací preukaz bez zaočkovania, napadol a zranil dvoch členov vakcinačného tímu

0
14

5.9.2021 (Webnoviny.sk) – Dvaja spolupracovníci vakcinačného tímu na východe Nemecka utrpeli v sobotu popoludní zranenia, keď ich napadol muž, ktorý žiadal vydanie očkovacieho preukazu bez toho, aby sa nechal zaočkovať. Incident sa stal počas očkovacej kampane v nákupnom centre v meste Gera.

Muž, ktorého identitu v súlade s pravidlami o ochrane súkromia nezverejnili, podľa polície oslovil mobilný očkovací tím so žiadosťou o vydanie certifikátu, odmietol sa však zaočkovať.

Viac o téme: Koronavírus

Keď potvrdenie nedostal, začal sa správať násilne, pričom napadol zdravotnú sestru a ďalšieho spolupracovníka tímu. Obaja utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali ošetrenie v nemocnici, odkiaľ ich neskôr prepustili.

Útočníka, ktorý sa pri incidente tiež ľahšie zranil, následne zadržali v neďalekej garáži. Jeho identita bola polícii známa, keďže sa na očkovanie pod svojim menom dopredu zaregistroval.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž požadoval očkovací preukaz bez zaočkovania, napadol a zranil dvoch členov vakcinačného tímu © SITA Všetky práva vyhradené.