Medializované informácie o hlasovaní senátu pri rozsudku v kauze vraždy Kuciaka sú nepravdivé

0
10

8.9.2020 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka senátu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová oznámila, že medializované informácie o hlasovaní sudcov pri rozsudku v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sú nepravdivé. Uviedol to predseda ŠTS Ján Hrubala.

Médiá po rozsudku informovali o tom, že členovia senátu Ivan Matel a Rastislav Stieranka vo veci neviny Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej prehlasovali predsedníčku. O stanovisku predsedu súdu informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Ako dodal Hrubala, Sabová ho zároveň požiadala, aby zamedzil šíreniu nepravdivých správ zo súdneho spisu. „Zdôrazňujem, že výsledky hlasovania o rozsudku v trestných veciach sú zo zákona tajné. Špekulácie niektorých médií o tom, kto ako hlasoval, výrazne a bez opory v zákone zasahujú do osobného i profesijného života dotknutých sudcov. Žiadam preto médiá, aby sa zdržali ďalšieho šírenia ničím nepodložených tvrdení,“ uzavrel predseda ŠTS.

Viac k témam: Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Medializované informácie o hlasovaní senátu pri rozsudku v kauze vraždy Kuciaka sú nepravdivé © SITA Všetky práva vyhradené.