Maďarsko predlžuje kontroly na hraniciach, pre vstup do krajiny musia mať cudzinci povolenie

0
25

1.10.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. októbra 13:35

Maďarsko predlžuje dočasné znovuzavedenie kontroly hraníc. Nariadenie je platné do 1. novembra 2020. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojej webovej stránke.

Od 1. septembra 2020 platí zákaz vstupu do Maďarska iným ako maďarským občanom. MZVEZ upozorňuje, že obmedzenia sa vzťahujú aj pre železničnú či autobusovú dopravu.

Do Maďarska môžu vstúpiť cudzinci s oprávnením na trvalý pobyt na území krajiny či ich rodinní príslušníci. Urobiť tak môžu v prípade, že sa preukážu dokladom, respektíve disponujú platným povolením, ktoré im vydala cudzinecká polícia Maďarska a oprávňuje ich na pobyt na území Maďarska na obdobie dlhšie ako 90 dní.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová v tejto súvislosti informuje verejnosť, že je potrebné pripraviť sa na možné zdržanie na hraničných priechodoch.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, kontroly na hraniciach, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Maďarsko predlžuje kontroly na hraniciach, pre vstup do krajiny musia mať cudzinci povolenie © SITA Všetky práva vyhradené.