Korčokovo ministerstvo spustilo prihlasovanie na školu pre nádejných diplomatov

0
13

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Rezort diplomacie spúšťa prihlasovanie na Letnú školu diplomacie Štefana Osuského. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom. SaS) vo svojom profile na sociálnej sieti priblížil, že v utorok spúšťajú na ministerstve projekt pre mladých nádejných diplomatov, pretože, ako dodal, „na mladej generácii mu záleží“.

Prihlasovanie potrvá do nedele 16. mája. Pilotný ročník letnej školy sa uskutoční od 27. júna do 3. júla.

Tradície a svedectvá veľkých osobností

Považujem za dôležité, aby sme pri presadzovaní slovenských záujmov v zahraničnej politike čerpali z našej bohatej histórie a nadviazali na hodnoty, tradície a svedectvá veľkých osobností,“ priblížil Korčok. Šéf slovenskej diplomacie doplnil, že projekt letnej školy nesie meno veľvyslanca Štefana Osuského, politika a diplomata, ktorý sa zaslúžil o vznik Československa. Dodal, že jeho myšlienky inšpirovali aj Roberta Schumana pri zakladaní budúcej Európskej únie (EÚ).

Podrobné informácie k prihlasovaniu sú dostupné na stránke www.facebook.com/letnaskoladiplomacie a tiež na stránke rezortu diplomacie www.mzv.sk/letnaskola.

Workshopy s poprednými lektormi

Ako doplnil Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR), dvadsať úspešných uchádzačov bude môcť v lete absolvovať klasické akademické prednášky a tiež praktické workshopy s poprednými lektormi a osobnosťami diplomacie či verejného života na Slovensku. Súčasťou programu bude aj návšteva medzinárodných organizácií vo Viedni.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – Korčokovo ministerstvo spustilo prihlasovanie na školu pre nádejných diplomatov © SITA Všetky práva vyhradené.