Trápi vás bolestivý krk, šija, či ramená. Pobolieva vás chrbtica, mávate kŕče v lýtkach a bolia vás kolená? Skúšali ste lieky, rôzne iné prípravky, aj rehabilitáciu?
Vďaka prelomovej metóde týchto dvoch autorov sa dozviete, ako sa deň čo deň udržiavať v pohybe a bez bolesti. Ponúkajú nielen vysvetlenia a popis, ako vznikajú bolesti a ako sa im vyhnúť.
Základom sú rady i vhodné svojpomocné cvičenia, ktoré zvládnete aj sami doma.
To je svojpomocná metóda od doktorov Petry Brachtovej a Rolanda Liebschera-Brachta, ktorú zhrnuli v knihe Bez bolesti a v pohybe až do vysokého veku.

V knihe sa okrem iného dozviete:

  • Prečo môžu bolesti navždy zmiznúť?
  • Pomôcky, ktoré vám uľahčia naťahovanie, stláčanie a rolovanie.
  • 3 techniky našej účinnej terapie.
  • Kvalitné živiny a sila liečivých rastlín.
  • Ako naozaj porozumieť vlastnej bolesti.
  • Prvých 12 krokov k bezbolestnému životu.
  • Cvičebné programy na všetkých 12 zón bolesti.
  • Zostava cvičení, ktoré dostanú celé telo do najlepšej formy.

Keďže fyziologicky možné pohyby našich kĺbov využívame len na 10, maximálne 20 percent, aj celý svoj život prežijeme z hľadiska zdravia a pohody len na takejto nízkej úrovni. Ale mohlo by to byť aj 100 percent.
„Keď ste už vyskúšali všetko možné, aby ste sa zbavili bolesti, ale nič vám natrvalo nepomohlo, s touto knihou máte ozajstnú šancu. Naša terapia a tri techniky samoliečby, ktoré sa dajú jednoducho aplikovať doma, môžu zmysluplne doplniť konvenčné terapeutické metódy – a dokonca ich rozšíriť,“ odkazujú autori knihy.

bez-bolesti

Srdcom knihy Bez bolesti a v pohybe až do vysokého veku sú, samozrejme, cvičenia, lebo pomocou nich sa môžete oslobodiť od bolesti a cítiť sa čoraz lepšie.
Zakladatelia úspešnej spoločnosti Rolanda Liebschera & Brachtovej sa rozhodli pretaviť svoj program aj do knižnej podoby. Ich hlavným cieľom je, aby ľudia zostali fit a vitálni až do vysokého veku.

V roku 2022 sa na ich školeniach zúčastnilo okolo 12 800 expertov na liečbu bolesti, medzi nimi lekári, liečitelia, fyzioterapeuti, manuálni terapeuti, osteopati rôznych smerov, chiropraktikanti, akupunkturisti a mnohí iní. Prišli k nim experti na všetky dnes známe terapie, ktoré aplikujú na pacientoch.

„Po štvordňových školeniach presne 97 percent týchto bolestivých stavov celkom zmizlo alebo ich pociťovali už len mierne. Konkrétne to znamená: Ak predstavovala intenzita bolesti na začiatku školenia 100 percent, cítili účastníci na konci už len zvyškovú bolesť maximálne 30 percent. 32 percent bolesti dokonca zmizlo úplne. To účastníkov presvedčilo, lebo mohli na vlastnom tele pocítiť, aká účinná je naša terapia,“ vysvetľujú autori.