Kollár vyzval všetky strany a politikov, aby netancovali na hrobe generála Lučanského

0
15

7.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) má v rámci kauzy úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského plnú dôveru predsedu parlamentu Borisa Kollára a jeho hnutia Sme rodina. Kollár to povedal vo štvrtok na brífingu pre médiá.

„Podľa informácií, ktoré mám, tak pani ministerka nemá žiadnu negatívnu zodpovednosť v rámci toho, čo sa udialo, a tým pádom má našu plnú dôveru,” povedal.

Zároveň vyzval, aby sa kauza nespolitizovávala a orgány činné v trestnom konaní pracovali len na základe dôkazov. „Chcem požiadať všetkých politikov a politické strany naprieč celým politickým spektrom, aby netancovali na hrobe generála Milana Lučanského,” dodal Kollár.

Pre kauzu úmrtia bývalého policajného prezidenta zasadal vo štvrtok parlamentný brannobezpečnostný výbor. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra po tom, ako sa v utorok 29. decembra v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenie v kauze Judáš.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, predseda Národnej rady SR (NR SR), Samovražda Milana Lučanského
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár vyzval všetky strany a politikov, aby netancovali na hrobe generála Lučanského © SITA Všetky práva vyhradené.