Kollár si nemyslí, že rozsudok v prípade Kuciaka zmení niečo na súčasnej politickej klíme

0
19

6.9.2020 (Webnoviny.sk) – Rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, na základe ktorého boli podnikateľ Marian Kočner a Alena Zsuzsová oslobodení spod obžaloby objednávky vraždy, bol neočakávaný, treba ho však rešpektovať.

V nedeľnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda Národnej rady SR (NR SR) a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár. „Takýto verdikt som nečakal. Dúfam, že senát rozhodol na základe vecných faktov a nie na základe niečoho iného. My politici nemáme čo komentovať rozhodnutia súdov, treba ich rešpektovať,” uviedol Kollár.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Predseda parlamentu si nemyslí, že toto rozhodnutie zmení niečo na súčasnej „politickej klíme”. Môže však podľa neho „naštartovať” procesy, aby vláda robila razantnejšie očistenie justície. „V konečnom dôsledku kvôli tomu aj táto vláda vznikla a potrebné kroky už vykonáva,” dodal Kollár.

Viac k témam: Rozhodnutie, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár si nemyslí, že rozsudok v prípade Kuciaka zmení niečo na súčasnej politickej klíme © SITA Všetky práva vyhradené.