Grécko uvoľňuje opatrenia, a to i napriek zvyšujúcim sa počtom nakazených

0
16

2.4.2021 (Webnoviny.sk) – Napriek nárastu počtu prípadov koronavírusu v Grécku zmierňujú niektoré opatrenia. Opäť môžu byť otvorené maloobchodné predajne a ľudia budú môcť opustiť ich domovské obce za účelom pohybu.

Námestník ministra civilnej ochrany Nikos Hardalias v stredu večer uviedol, že spomenuté maloobchodné predajne, okrem obchodných domov a nákupných centier, budú môcť znovu otvoriť od pondelka 5. apríla.

Obmedzenie pohybu zrušili

Zrušili aj nedávne opatrenie obmedzujúce pohyb na akékoľvek miesto, kam by sa ľudia mohli dostať pešo alebo na bicykli. Hardalias podotkol, že pohyb mimo domovskej obce bude opäť povolený od soboty, ale iba cez víkendy, pričom pohybovať sa takto môžu nanajvýš traja ľudia alebo skupina pozostávajúca z členov jednej rodiny.

Viac o téme: Koronavírus

V Grécku platia od začiatku novembra obmedzenia týkajúce sa pohybu. Menšie obchody, bary a reštaurácie sú zatvorené a ľudia môžu opustiť svoje domovy iba z konkrétnych dôvodov a buď po odoslaní textovej správy úradom, alebo po vyplnení formulára. Za porušenie predpisov hrozia pokuty vo výške 300 eur.

Párty sa snáď konať nebudú

Hardalias verí, že uvoľnenie opatrení nepovedie k organizovaniu bujarých večierkov s desiatkami hostí podobných tomu, aký v stredu v skorých ranných hodinách prekazili policajti v Solúne.

Organizátorkou párty bola 21-ročná Španielka nachádzajúca sa v Grécku v rámci výmenného študijného pobytu. Všetkých 52 hostí na večierku dostalo pokutu 300 eur, samotná organizátorka musí zaplatiť až 3000 eur.

Súd ju navyše uznal vinnou z porušenia predpisov a odsúdil ju na šesť mesiacov a 10 dní za mrežami s odkladom na tri roky. Mladá žena pred súdom argumentovala tým, že si neuvedomila platnosť opatrení v Grécku.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko uvoľňuje opatrenia, a to i napriek zvyšujúcim sa počtom nakazených © SITA Všetky práva vyhradené.