Grécko požiadalo o pomoc pri hasení rozsiahlych požiarov, Slovensko je pripravené reagovať

0
53

16.8.2019 (Webnoviny.sk) – Rezort diplomacie varuje Slovákov cestujúcich do Grécka pred rozsiahlymi požiarmi. V tejto súvislosti už Atény požiadali Európsku úniu o pomoc, Slovensko však požadovanou technikou nedisponuje.

Najhoršia situácia s požiarmi je podľa internetovej stránky ministerstva zahraničných vecí na ostrove Evia (Euboia), kde evakuovali viaceré dediny. Oheň sa šíri aj v oblasti miest Téby a Manolada. Turistické centrá priamo ohrozené požiarmi nie sú, MZV však odporúča dodržiavať pokyny miestnych úradov.

Grécko požiadalo o pomoc pri hasení požiarov v rámci mechanizmu EÚ v oblasti civilnej ochrany o pomoc všetky členské štáty. “V rámci tejto požiadavky, ktorá bola adresovaná aj Slovenskej republike, žiadali štyri špecializované letecké moduly CL-415 s hasiacimi lietadlami, ktoré sú určené na hasenie lesných požiarov. Slovenská republika takouto technikou nedisponuje,” uviedli pre agentúru SITA z tlačového odboru rezortu vnútra. Letecké moduly ponúkli Španielsko a Taliansko.

“V súčasnosti nemá Grécko žiadne ďalšie požiadavky, na ktoré by bolo možné reagovať. Situáciu však naďalej monitorujeme a v prípade ďalších požiadaviek sme pripravení reagovať,” prisľúbil rezort.

Viac k témam: hasiči, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Grécko požiadalo o pomoc pri hasení rozsiahlych požiarov, Slovensko je pripravené reagovať © SITA Všetky práva vyhradené.