Foto: Z unikajúceho motorkára sa vykľul drogový díler, v taške mal vrecúška s pervitínom

0
70

2.10.2019 (Webnoviny.sk) – Z motorkára, ktorý v nedeľu popoludní unikal policajnej hliadke v Šoporni (okres Galanta) sa vykľul drogový díler. Mal pri sebe tri igelitové vrecúška s kryštalickou látkou, expertíza potvrdila, že išlo o pervitín.

Motorkár policajtom unikal

Policajti v nedeľu popoludní chceli zastaviť motorkára, ktorý jazdil vysokou rýchlosťou a bez evidenčného čísla. Motorkár ich výzvy nerešpektoval a policajtom unikal. Riskantnú jazdu však nezvládol a havaroval. Pri sebe mal tašku, ktorú prehodil cez plot rodinného domu, do ktorého narazil.

V nájdenej taške mal tri igelitové vrecúška s kryštalickou látkou a plastové striekačky. Expertíza potvrdila, že išlo o pervitín, pričom jeho množstvo by stačilo na minimálne 697 dávok,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Hrozí mu až 10-ročný trest

Vyšetrovateľka 29-ročného v minulosti už viackrát trestaného muža zo Šoporne zadržala, obvinila z drogovej trestnej činnosti a marenia výkonu úradného rozhodnutia, a spracovala podnet na väzbu. V prípade dokázia viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až 10 rokov.

V priebehu dvoch týždňov je to už druhý väčší prípad odhalenia drogovej trestnej činnosti v obci Šoporňa.

Viac k témam: drogový díler, pervitín
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Z unikajúceho motorkára sa vykľul drogový díler, v taške mal vrecúška s pervitínom © SITA Všetky práva vyhradené.