Dvojica podvodníkov v Česku zneužila pandémiu, od štátu žiadali finančné kompenzácie

0
8

28.8.2020 (Webnoviny.sk) – Dvojici českých podvodníkov počas pandémie koronavírusu skrsol v hlavách plán, ako situáciu využiť vo svoj prospech. Kriminalisti v Zlíne vyšetrujú 38-ročného muža a jeho 23-ročnú partnerku pre podvod s kompenzačnými bonusmi od štátu.

Podávali fiktívne žiadosti

Obvinení podávali fiktívne žiadosti o vyplatenie peňazí, ktoré mali podnikateľom pomôcť prekonať náročné obdobie.

Uvedené duo sa takto nezákonne obohatilo o vyše 700-tisíc korún (približne 27-tisíc eur), k vyplateniu ďalších 10 miliónov korún (zhruba 380-tisíc eur) nedošlo.

Podvodníci postupovali podľa pripravenej schémy. Vytipovali si podnikateľov z rôznych krajov, o ktorých si zistili potrebné údaje z verejne dostupných zdrojov.

Vyše dvestopäťdesiat žiadostí

Pod ich menom následne podávali fiktívne žiadosti o vyplatenie kompenzačných bonusov. Poškodení podnikatelia nemali o takejto činnosti žiadne tušenie.

“Od polovice apríla do konca júla podali najmenej 256 fiktívnych žiadostí,” povedala podľa webu TV Nova hovorkyňa polície Lenka Javorková.

Dvojica využívala niekoľko bankových účtov a niekoľko rôznych e-mailových adries. Oboch zadržali v utorok v rodinnom dome v okrese Jablonec nad Nisou.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojica podvodníkov v Česku zneužila pandémiu, od štátu žiadali finančné kompenzácie © SITA Všetky práva vyhradené.