Čaputovú rozsudok v prípade vraždy Kuciaka šokoval a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí

0
10

3.9.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová je štvrtkovým verdiktom súdu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej šokovaná a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí a bude pokračovať na Najvyššom súde SR. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

V kauze vraždy novinára Kuciaka vo štvrtok 3. septembra totiž Špecializovaný trestný súd (ŠTS) obžalovaného Mariana Kočnera ako aj Alenu Zsuzsovú oslobodil. Za vinného uznal Tomáša Szabóa, ktorý je tiež vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára z roku 2016. Za tieto skutky mu súd uložil trest 25 rokov väzenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej (fotografie)

Ako ďalej Strižinec priblížil, prezidentka potrebuje porozumieť odôvodneniu rozsudku. Verdikt však rešpektuje, no zároveň očakáva, že hľadanie spravodlivosti sa nekončí. „Myslím na rodičov Jána a Martiny a prajem im veľa síl v tejto ťažkej chvíli. Oni, aj my všetci si zaslúžime vidieť vyvodenie zodpovednosti voči tým, ktorí si vraždu ich detí objednali a sprostredkovali,“ reagovala prezidentka SR.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, rozsudok, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputovú rozsudok v prípade vraždy Kuciaka šokoval a očakáva, že hľadanie spravodlivosti nekončí © SITA Všetky práva vyhradené.