Búrky a prietrže mračien lámali stromy a zatápali pivnice, hasiči mali desiatky výjazdov

0
11

19.7.2021 (Webnoviny.sk) – Pre nepriaznivú poveternostnú situáciu v nedeľu 18. júla mali hasiči 114 výjazdov. Informovala o tom Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Najvážnejšia situácia bola v Trnavskom kraji, kde zasahovali pri 50 udalostiach, z toho až 41-krát zasahovali v okrese Dunajská Streda.

V Banskobystrickom kraji riešili hasiči 27 udalostí, pri ktorých odstraňovali následky prietrže mračien. V Bratislavskom kraji zasahovali 14-krát, v Nitrianskom kraji 13-krát a v Žilinskom kraji bola ich pomoc potrebná pri ôsmich udalostiach.

„Vo väčšine prípadov odstraňovali popadané stromy z vozidiel, cestných komunikácií a elektrických vedení a odčerpávali vodu zo zatopených ulíc a pivníc. V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách,“ priblížila Križanová.

Zároveň doplnila, že pri spomínaných udalostiach zasahovalo doposiaľ takmer 100 príslušníkov HaZZ a viac ako 70 dobrovoľných hasičov.

Viac k témam: búrka, hasiči, prietrž mračien
Zdroj: Webnoviny.sk – Búrky a prietrže mračien lámali stromy a zatápali pivnice, hasiči mali desiatky výjazdov © SITA Všetky práva vyhradené.