Až päť slovenských regiónov označilo Nemecko za rizikové, vyžadujú negatívny test

0
13

8.10.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecko zaradilo slovenské samosprávne kraje Bratislava, Nitra, Prešov, Trnava a Žilina od stredy 7. októbra medzi rizikové oblasti z hľadiska šírenia ochorenia COVID-19.

Cestujúci prichádzajúci z uvedených regiónov musia ísť do karantény a absolvovať povinné testovanie alebo predložiť negatívny test na COVID-19 nie starší ako 48 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

„Testovanie v Nemecku vykonané do desiatich dní po príchode je bezplatné pre všetkých cestujúcich, vrátane tých, ktorí v Nemecku nie sú zdravotne poistení,” priblížil rezort diplomacie. Do negatívneho výsledku ostáva naďalej v platnosti povinnosť karantény.

Po príchode do miesta bydliska v Nemecku sú zároveň všetci cestujúci prichádzajúci z rizikových oblastí povinní kontaktovať príslušný nemecký úrad zdravia, kde dostanú informácie k ďalšiemu postupu, ku karanténe a k prípadným ďalším testom na COVID-19.

V jednotlivých spolkových krajinách sa totiž podmienky môžu odlišovať. „Odporúčame preto cestujúcim ešte pred vstupom do Nemecka kontaktovať príslušný úrad zdravia podľa miesta pobytu a informovať sa o podmienkach karantény a testovania na COVID-19,” vyzvalo ministerstvo.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Až päť slovenských regiónov označilo Nemecko za rizikové, vyžadujú negatívny test © SITA Všetky práva vyhradené.