Ak pricestujete do Litvy, musíte absolvovať 14-dňovú povinnú karanténu

0
8

31.8.2020 (Webnoviny.sk) – Slováci prichádzajúci do Litvy musia od pondelka 31. augusta v krajine absolvovať 14-dňovú povinnú karanténu. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ) na svojej oficiálnej webovej stránke.

Čo ak je Litva len tranzitnou krajinou?

Do Litvy je možné pricestovať bez povinnosti absolvovať karanténu v prípade, ak v krajine, z ktorej osoba prichádza, počet nakazených za posledných 14 dní nepresiahol 16 prípadov na 100-tisíc obyvateľov.

Viac o téme: Koronavírus

„Ak je Litva tranzitnou krajinou, nie je povinné absolvovať karanténu. Počas tranzitu sú však povolené len nevyhnutné zastavenia, ako sú hygienické prestávky či tankovanie,” ozrejmil rezort diplomacie.

Povinnosť nosiť rúška

Od 1. augusta je v Litve znovu zavedená povinnosť nosiť rúška v obchodoch, úradoch a verejnej doprave. V reštauráciách a počas kultúrnych a športových podujatí povinnosť nosiť rúško neplatí.

Ministerstvo slovenským občanom odporúča v prípade núdze kontaktovať pohotovostné číslo mobilného telefónu Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Rige +371 25149789 alebo MZVEZ na čísle +421 259785978.

„Slovenskí občania môžu taktiež v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovom sídle ministerstva, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka,” dodalo ministerstvo.

Viac k témam: karanténa, Koronavírus, mobilná aplikácia Svetobežka
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak pricestujete do Litvy, musíte absolvovať 14-dňovú povinnú karanténu © SITA Všetky práva vyhradené.