Kokosová masáž s množstvom výhod pre telo

0
877
kokosova masaz

Masáž hraje dôležitú úlohu, pokiaľ ide o zdravie celého tela. V minulosti po tisíce rokov na celom svete, najmä v Indii a jej susedných krajinách, matky masírovali svoje deti s ropou tak, aby rástli rýchlejšie, zostali zdravé a vyzerali krásne. V súčasnosti je obľúbeným relaxom.

Prečo sú masáže dobré pre zdravie?

Počas masáže, keď je pokožka potretá olejom, svaly sú vystavené ľahkému tlaku, sú rozrušené a stimuluje sa krvný obeh pod kožou a svalmi. Tento zvýšený obeh prináša do tkanív viac kyslíka a tkanivá sú oživené, čo urýchľuje hojenie a rast. To tiež zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Navyše olej, ktorý preniká cez pokožku, udržuje pokožku jemnú, hladkú a vlhkú, pretože neumožňuje únik vlhkosti. Tento olej zbieraný pod kožou pomáha spolu so slnkom pri tvorbe vitamínu D.

Ideálny kokosový olej 

Masáž sama o sebe, pôsobí na ľudské telo pozitívne. Porozmýšľajte však, čo môže spôsobiť, ak do nej zapojíme obľúbený kokosový olej. 

Po prvé, prítomnosť takej vysokej koncentrácie mastných kyselín so stredným reťazcom nasýtených tukov z neho robí veľmi stabilný olej. Takže, keď si na kožu zotriete kokosový masážny olej a necháte ho na niekoľko hodín, nemusíte sa obávať, že ním poškodíte kožu alebo získate infekcie. 

Po druhé, prítomnosť silných antimikrobiálnych látok, ako je kyselina kaprínová a kyselina laurová v kokosovom oleji, nedovoľuje, aby mikróby infikovali vašu pokožku.

Po tretie, vrstva takéhoto stabilného oleja plného nasýtených tukov na pokožke neumožňuje uniknúť vlhkosti, čím ju chráni pred vysušením a praskaním.

Po štvrté, kokosový olej je bohatý na vitamín E, najlepšieho priateľa vašej pokožky. Udržuje pokožku mladú a zdravú.

Po piate, kokosový masážny olej je obdarený množstvom antioxidantov. Tieto antioxidanty neumožňujú pokožke vytvárať vrásky a chráni ju zároveň pred inými nepriaznivými účinkami starnutia, ako je previs, lúpanie a zmena farby.

Po šieste, kokosový olej veľmi ľahko preniká do pokožky pri masáži a môže slúžiť veľmi dobre, ak sa používa ako nosný olej pre iné bylinné extrakty, éterické oleje alebo lieky.

V neposlednom rade je vôňa kokosového oleja bezkonkurenčná. Je tak zemný a upokojujúci, že vás udržiava čerstvých celý deň a  navyše odstraňuje telesný zápach.

Stále viac vyhľadávaná

Kokosový olej sa používa ako masážny olej po stáročia, a to najmä v pobrežných oblastiach Indie a Indického subkontinentu, na Filipínach, v Indonézii , v Jave, na Srí Lanke av niektorých krajinách Latinskej Ameriky. V pobrežnej Indii nájdete veľa ľudí, ktorí po šesťdesiatych rokoch vykazujú žiarivú, hladkú a krásnu pleť. Sú to ľudia, ktorí boli masírovaní kokosovým olejom v detstve a počas svojho života. Teraz sa ľudia o výhodách kokosového oleja učia stále viac, tak rastie dopyt aj po kokosovej masáži