4 tipy pre rýchlejšie opálenie

0
4648

Čaká vás letná dovolenka a vy túžite po rýchlom opálení? Pred opaľovaním, by ste svoje telo mali dostatočne pripraviť. Máme pre vás 5 tipov, vďaka ktorým bude vaše telo rýchlejšie hnedé a navyše zdravou cestou.

Betakarotén: potrava, ktorú konzumujete má zásadný vplyv na to, ako rýchlo sa dokážete opáliť. Vynikajúcou voľbou je, ak do vašej stravy zakomponujete potraviny ako marhule, jahody, batáty, špenát, vajcia či mrkvu. Tieto potraviny obsahujú žltočervené farbivo – antioxidant betakarotén. Dobrou voľbou môžu byť aj niektoré výživové doplnky. Vynikajúcim je napríklad karotnoid astaxantín.

cropped view of woman applying sunblock on legs 1262 2999 - 4 tipy pre rýchlejšie opálenie

Správne načasovanie krémovania: Na opaľovací krém by ste nemali nikdy zabudnúť. Je dôležité, kedy ho aplikuje na vaše telo. Ideálna doba je 15-20 minút pred tým, ako sa vystavíte na slnko. Práve po takomto čase začne byť sila krému aktívna a opaľovanie bude bezpečnejšie a zároveň účinnejšie.

Peeling: pár hodín pred opaľovaním si doprajte sprchu a použite peeling. Ten vám odstráni odumretú pokožku a slnečné lúče budú prenikať ľahšie cez pokožku.

couple stretching at the beach 23 2147827065 - 4 tipy pre rýchlejšie opálenie

Hýbte sa: radi sa opaľujete len tak nehybne na deke? Ak si chcete rýchlo vyčarovať hnedú pokožku, mali by ste byť aktívnejší. Pohyb zvyšuje príjem kyslíka do tela, zrýchľuje látkovú výmenu a čo je dôležité, zvyšuje produkciu melanínu. Melanín je pigment, ktorý je zodpovedný za výsledné opálenie.