Kollár sa dohodol s Kolíkovou na úprave kolúznej väzby, k ústupkom muselo prísť na oboch stranách

0
15

26.5.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) sa dohodol s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou (Za ľudí) na úprave kolúznej väzby. Povedal to na tlačovej konferencii v Národnej rade SR (NR SR) s tým, že návrh bude vládny a predloží ho šéfka rezortu spravodlivosti. Podotkol, že rokovania neboli jednoduché a diskutovali aj s právnikmi a odborníkmi.

Kollárovi sa podľa jeho slov nepodarilo dosiahnuť všetko, „ale rešpektujem pani ministerku, že tiež potrebovala udržať niektoré procesy v chode, aby neboli narušené,” doplnil. Podotkol, že tento spor je zažehnaný. Zdôraznil, že keď v stredu prejde návrh na vláde, hnutie Sme rodina stiahne svoju novelu Trestného poriadku z parlamentu.

Podľa Kolíkovej obaja spravili ústupky. „Z právneho hľadiska ten text vytvorí menší priestor na špekulácie, že by sa mohol nadužívať tento inštitút kolúznej väzby,” vysvetlila. Je však presvedčená, že sa nenadužíva. Lehota kolúznej väzby sa má skrátiť zo siedmich mesiacov na päť mesiacov.

Viac k témam: kolúzna väzba, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár sa dohodol s Kolíkovou na úprave kolúznej väzby, k ústupkom muselo prísť na oboch stranách © SITA Všetky práva vyhradené.