Najčastejšie chyby, ktoré robíte v starostlivosti o pleť

0
70

Vrhli ste sa na novú rutinnú starostlivosť o pleť, nakúpili si drahé produkty a stále nevidíte na pleti rozdiel? Je možné, že robíte jednu z veľmi častých chýb v rámci pleťovej starostlivosti. V dnešnom článku sme preto pre vás zhrnuli pár najčastejších chýb, ktorých sa možno dopúšťate aj vy.

Zabúdate sa odmaľovať

Asi najväčšou chybou, ktorej sa môžete dopúšťať je, ak sa pravidelne zabúdate odmaľovať a s make-upom chodievate spať. Práve počas noci má vaša pleť čas na regeneráciu a zbavovanie sa odumretých buniek. Avšak, pokiaľ sa neodmaľujete, vaša pokožka neprechádza týmto procesom, absolútne nedýcha a póry na vašej pleti sa upchávajú.

Používate utierky na tvár

Ďalšia veľká chyba, ktorú robí mnoho žien, je používanie utierok na tvár. Takýmito utierkami pleť nedokážete dôkladne vyčistiť a nečistoty, ktoré sa vám tam počas dňa dostali, na pleti ostávajú. Síce make-up v značnej miere odstránia, no póry nechajú upchaté od nečistôt. Čistiace utierky môžete používať napríklad na festivaloch či počas cestovania, ale rozhodne by nemali byť súčasťou vašej pravidelnej starostlivosti o pleť.

Nenanášate krém hneď po čistení

Ak svoj hydratačný krém nenanášate do jednej minúty po vyčistení pleti, a teda neaplikujete ho v správny čas, jeho účinok klesá. Po vyčistení pleti sa vaša pokožka dehydratuje veľmi rýchlo, preto je potrebné ju čím najskôr nakrémovať. Včasným nakrémovaním tak predchádzate pocitu stiahnutej a suchej pokožky.

woman holds jar with cosmetic cream her hands - Najčastejšie chyby, ktoré robíte v starostlivosti o pleť

Nepoužívate double cleansing

Určite ste sa už stretli s výrazom double cleansing alebo dvojité čistenie. Tento proces čistenia spočíva v tom, že by ste si mali najskôr vyčistiť pleť od make-upu a potom ju ešte raz vyčistiť od všetkého ostatného. Tento proces možno znie náročne na každodenné vykonávanie, ale v skutočnosti je to najlepší spôsob, ako sa zbaviť celého make-upu, špiny, nečistôt, olejov, potu a baktérií, ktoré sa vám na tvári hromadia celý deň.

Nadmerná exfoliácia pleti

Exfoliácia pleti je dôležitá na odstránenie nečistôtvyčistenie upchatých pórov, no ani to netreba preháňať. Ak používate peeling, mali by ste si ho dávať maximálne trikrát týždenne a pri jeho použití by ste mali byť jemní. Odporúčame vám nedrhnúť si pokožku, pretože tak by ste ju mohli len podráždiť.

woman applying beauty mask - Najčastejšie chyby, ktoré robíte v starostlivosti o pleť

Nemeníte si pravidelne obliečky na vankúš

Možno ste si neuvedomili, ale váš vankúš by mal byť súčasťou vašej starostlivosti o pleť. Mnoho ľudí robí tú chybu, že si nemení dostatočne často obliečku na vankúš, čo môže viesť k vzniku akné. Na obliečkach sa zachýtajú nečistoty, ktoré sa potom dostávajú aj na vašu pleť, preto je pravidelné prezliekanie posteľnej bielizne tak dôležité.

happy asian woman is resting gentle pillow bed - Najčastejšie chyby, ktoré robíte v starostlivosti o pleť

Nanášate si produkty v zlom poradí

Ak vaša rutina zahŕňa viacero produktov, je veľmi dôležité vedieť, v akom poradí si produkty za sebou máte nanášať, inak môžu stratiť celý svoj efekt. Mali by ste začať s najľahšími produktami, akými sú toner či micelárna voda, potom aplikovať séra a na konci použiť hydratačný krém.

Veríme, že sme vám trochu pomohli a vaša starostlivosť o pleť bude mať vytúžené a viditeľné výsledky.