Často sa vám mastia vlasy? Skúste tieto triky!

0
168

Mastné vlasy potrápia z času na čas každú z nás. Niekomu sa mastia vlasy rýchlejšie, niekto má šťastie a vlasy si nepotrebuje umyť aj celý týždeň. Čo však s tým, keď sa vám mastia vlasy až príliš rýchlo? Úprimne si povedzme, nikomu sa nechce umývať vlasy každý deň a sušiť si ich a zároveň to nerobí dobre ani našej vlasovej pokožke. Príčina mastných vlasov môže byť rôzna, príliš veľká produkcia mazu môžu spôsobiť problémy. Začne upchávať póry, môže viesť k väčšej tvorbe lupín a podobne.  Preto vám poradíme niekoľko trikov, ako sa zbaviť mastných vlasov a vyhnúť sa každodennému umývaniu.

Možné príčiny za nadmernou tvorbou mazu:

  • Hormonálne poruchy
  • Stres
  • Tráviace problémy
  • Nekvalitné vlasové produkty
  • Nezdravý životný štýl
  • Infekcia

Žĺtok

Nanášanie si žĺtka na vlasy je už dlho známy trik, s ktorým sme sa stretli už asi všetky. Je to jedna z najviac používaných domácich masiek na vlasy, ktorá reálne zaberá. Stačí vám rozmiešať jeden žĺtok, naniesť na vlasy a nechať pôsobiť aspoň 10 minút. Potom len spláchnite vlažnou vodou a umyte šampónom, aby ste sa zbavili pachu po vajíčku.

Citrón

Pri použití citróna stačí, aby ste si ho nakvapkali do šampónu predtým, ako si ho idete naniesť na hlavu a potom ho poriadne a pomaly vmasírujete. Masírujte čo najdlhšie, práve to môže pomôcť k pomalšiemu masteniu vlasov.

viber image 2021 08 24 16 45 38 240 - Často sa vám mastia vlasy? Skúste tieto triky!

Olivový olej

Tento produkt, ktorý nájdete hádam v každej kuchyni, môže vyznieť úplne nelogicky ako prípravok proti mastným vlasom, ale je to tak. Olivový olej vmasírujte do vlasov predtým, ako si ich idete umyť alebo si z neho a zo žĺtka spravte masku, ktorú necháte pôsobiť aspoň 10 minút a následne opláchnite. Olivový olej totižto podporuje mirkocirkuláciu a dokáže znížiť tvorbu mazu.

Sóda bikarbóna

Ak si naozaj neviete rady s mastnými vlasmi, siahnite po sóde bikarbóne. Naneste si ju na korienky vlasov, každé dva týždne, nechajte pôsobiť cca 15 minút a potom ju vyčešte. Môžete to opakovať, pokiaľ neuvidíte zmenu k lepšiemu.

Studená voda a studený vzduch

Ako sa poslednú dobu rozšírilo, vlasy by sa mali umývať studenou vodou, Ak vás trápia mastné vlasy, určite to aplikujte. Rovnako pri ich sušení radšej zvoľte studený vzduch. Umývanie studenu vodou a studený vzduch vám zbytočne nebude rozširovať póry, ktoré tak môžu spôsobovať väčšiu tvorbu mazu.

viber image 2021 08 24 16 45 38 793 - Často sa vám mastia vlasy? Skúste tieto triky!

Zdravý životný štýl

Môžete skúšať všelijaké kozmetické prípravky a domáce produkty na mastné vlasy, avšak ak sa budete nezdravo stravovať, zrejme vám to bude úplne zbytočné. Ak sa chcete zbaviť mastných vlasov, vyhnite sa mastnému a vyprážanému jedlu. Taktiež je dobre obmedziť alkoholické nápoje, sladkosti, ale aj ostré koreniny. Na druhej strane radšej denne vypite aspoň 2 litre vody, čím očistíte svoj organizmus a tým aj vlasovú pokožku.

viber image 2021 08 24 16 45 39 488 - Často sa vám mastia vlasy? Skúste tieto triky!

Každá z nás ma iný typ vlasov a vlasovú pokožku, preto nezúfajte, ak vám nezaberie nejaký z týchto domácich trikov a vyskúšajte ďalší z nich. Takisto existuje aj veľké množstvo vlasových výrobkov, ktoré vám s týmto problém vedie pomôcť, len treba nájsť ten správny kvalitný produkt pre vaše vlasy.