Je neuveriteľné a paradoxné zároveň, koľko ľudí sa chce v dnešnej dobre zdravo stravovať, aby sme predišli mnohým ochoreniam, ako cukrovka, obezita, cievna mozgová príhoda a iné. Niet sa čomu čudovať!

Z každej strany sa nás valia haldy magazínových výtlačkov o zdraví, množstvo televíznych reklám a podujatí podporujúcich zdravie. Avšak, hlavným zdrojom akýchkoľvek informácií o zdraví a zdravom stravovaní, aj naďalej ostávajú sociálne médiá. Ako sa ale nastaviť na to, aby sme v zdravej strave zotrvali?

Prehľad

Ako pri každej činnosti, kedy sa potrebujeme dozvedieť niečo nové, musíme si načítať množstvo informácií. Problémom však je, že si musíme vedieť adekvátne vybrať, pretože každý máme iný pohľad na to, čo je zdravé. Napríklad, nemáte mať v dome žiadne nezdravé potraviny, aby vás nelákali. Nekupujte žiadne ovocie, pretože obsahuje veľa cukru a pod. Preto by ste mali sústrediť len na tie relevantné a hlavne počúvať vlastné telo!

Nepreháňajte

Pri všetkom tom zhluku nových informácií by ste však nikdy nemali zabúdať na to, aby ste váš zdravý jedálniček prekombinovali a prehnane nad ním rozmýšľali. Tento fakt vás totižto až priveľmi vie odradiť od toho, aby ste sa stravovali zdravo alebo napríklad aj cvičili. Majte na pamäti, že vy sami ste si vybrali cvičiť toľko a ako potrebujete. Vy sami ste sa rozhodli pre zdravú stravu. Lebo vieme, že je to pre nás dobré a zdravé.

Bez pocitu viny

Čo ale rozhodne nie je zdravé a dobré, je neustále sa obviňovať za kúsok občasného a nezdravého jedla alebo necvičenia. Za celým procesom zdravého stravovania je, úplne logicky, vyvážená strava a primeraná dávka pohybu. Nemusíte byť perfektní! Pravdupovediac, nikto ani nebol, nie je a nikdy nebude.

Výživa pre bunky a dušu

Nie všetko na svete je len o zdravom jedle. Občas by ste mali potešiť aj vašu dušu. Možno kúskom čokolády či koláčika alebo pochutením si na hranolčekoch či hamburgeri. Zdravá strava preto nie je len o tom, čo musíte. Je o tom, aby ste robili aj to, čo chcete a na čo máte chuť. Základom je udržiavať balans!