Zdokonaľte svoje zdravé návyky ešte dnes!

0
651
zena drzi kosik so zdravymi jedlami v rukach

Zdravá strava nie je absolútny pojem. Môže pokojne varírovať od jednej osoby k druhej. My vám tak ponúkame niekoľko zdravých tipov, ako môžete ozdraviť svoju myseľ, telo i dušu. Ktoré to sú a ako ich zakomponovať do vášho života?

Ranná rutina

Či už ste ranné vtáča alebo nie, nastaviť si rannú rutinu naozaj prispieva k zdravému životnému štýlu. Nemusí to byť žiadna tvrdá drezúra. Jednoducho sa sústreďte na to, čo je pre vás príjemné a robí vám radosť. Či už sú to nutrične výdatné raňajky, ranný beh alebo šálka bylinkového čaju.

Pozitívny mindset

Z času na čas sa aj tí najpozitívnejší z nás cítia frustrovaní a psychicky zničení. Avšak, vytvorenie opakovaného negatívneho zmýšľania sa môže rovno nepríjemne odraziť aj na našej psychike či vzťahoch. Preto by ste sa mali tieto negatívne myšlienky naučiť vedome ovládať.

Neviete ako na to? Máme pre vás banálne cvičenie. Zožeňte si obyčajný náramok na ruku a vždy, keď sa pristihnete pri negatívnom zmýšľaní prehoďte si ho z jednej ruky na druhej. Uvidíte, že to zaberie!

Pridajte niečo

Ak väčšinou chceme skoncovať s nejakým zlým návykom, napríklad jedením sladkostí, povieme si, že by sme napr. mali prestať jesť čokoládu. Namiesto toho myslíte pozitívne a povedzte si, že by ste mali jesť viac zdravých tukov. Takmer ako reverzná psychológia! Pozitívnym tvrdením nebudete frustrovať sami seba. Práve naopak! Namotivujete sa na niečo nové.

Nájdite harmóniu

Harmónia nadväzuje aj na predchádzajúci bod. Keď už docielime, že napr. pridáme čosi zdravé do nášho jedálnička, nevylučuje to možnosť, že by sme z neho úplne vynechali nejaké nezdravé pokušenia. Keď väčšinu času dodržiavate zdravý režim, nemusíte sa trápiť ak si z času na čas doprajete kúsok čokolády alebo zjete celý balík slaných lupienkov.

Zdravá strava

Vedeli ste, že väčšinou jete práve to, čo vidíte priamo pred očami? Tak napríklad, ak si na kuchynský stôl položíte ovocie, zjete ho rýchlejšie, ako keby bolo odložené niekde v špajze. Vyzbrojte sa do chladničky samými zdravými jedlami, aby ste väčšinou siahli po tej zdravšej možnosti. A varte doma. Je to omnoho zdravšie a lacnejšie!