Pre mnohých ľudí je behanie na bežiacom páse jediná možnosť, ako si udržať kondíciu aj počas zimného obdobia. Priznajme si, že behanie v tme či po snehu nie je moc lákavé a práve preto je bežiaci pás veľmi obľúbený. Pás predstavuje vysoký komfort – nemusíte sa báť zmoknutia, protivetra či iných vonkajších rizík. Na druhej strane existuje mnoho ľudí, ktorí nemajú radi pás práve kvôli stálej scenérií, čo im pripadá nudné.

Beh na páse si môžete prispôsobiť svojím požiadavkám. Chcete mať vytrvalostný, intervalový tréning či beh do kopca? Všetky varianty si na bežiacom páse viete nastaviť. Aby bol váš beh čo najprirodzenejší, nastavte si aspoň minimálny sklon.

Je jasné, že behanie na páse je o čosi nudnejšie ako vonku. Beh v lese vám jednoznačne ubehne rýchlejšie a jednoduchšie. Preto sa na páse zamerajte na rýchlejšie a kratšie behy, či behy do kopca a intervalové behy. Ak je váš cieľ schudnúť či vybudovať kondíciu, je to jednoznačne lepšie voľba ako vytrvalostný beh. Intervalový beh môže byť zložený zo 40 sekúnd rýchleho behu a 60 sekúnd výklusu. Opakujte to približne 9 krát a skvelý tréning máte za sebou.

fitness-957115_960_720-300x200

Bežiaci pás je oproti externým povrchom mäkší. Povrch bežiaceho pásu je pružnejší a z toho dôvodu  sa zaťažujú určité šľachy a svaly viac ako behom na pevnom povrchu. Tento prechod pocítia na vašom tele najmä holene, achilovky, priehlavky čí medzirebrové svaly. Nezabudnite preto na správnu rozcvičku a začnite s kratšou vzdialenosťou a miernejším tempom.

Rozdiel medzi behom na páse a bežným povrchom nie je len v rozdielnom podklade, ale aj vo vzduchu. Ak pravidelne behávate v exteriéri, vnútri sa budete potiť rýchlejšie. Dôvod je jednoduchý a to suchší a teplejší vzduch. Preto si nezabudnite pripraviť uterák a fľašu s vodou. Aj tu sa objavuje jedna výhoda. Nádobu s vodou nemusíte držať počas behu v ruke, ale si ju môžete jednoducho položiť na pás.