Hovorí sa, že ľudia, ktorých stretneme vo svojom živote sú pre nás buď testom, trestom alebo darom. Samozrejme, že počas života nemusíme naraziť na všetky, ale pre náš duchovný rast je fajn, ak sa s každým aspoň na chvíľku stretneme. Existujú však aj typy vzťahov, ktoré by mal každý aspoň raz zažiť.

Ten, ktorý otvorí srdce

Tento typ vzťahu nezažije každý, iba ak máte šťastie. Pri tomto človeku máte pocit, že zdieľate rovnaký životný príbeh, myšlienky, emócie, sny, plány. Jednoducho všetko. Cítite pri ňom bezpodmienečnú lásku, ktorá otvorí aj tie najuzamknutejšie emócie. Spraví búrku vo vašom živote. Nebudete sa však pri ňom báť urobiť zmeny, ktoré ste cítili, ale nikdy ste si na ne netrúfli. Chlap, ktorý vám otvorí srdce bude pravdepodobne váš posledný.

Vzťah s „cestujúcim“

Tento typ sa radí k najbežnejším. Keďže väčšinou nás sprevádza životom dlhšie obdobie, vzťah s ním môže trvať pár rokov alebo aj celý život. Mnohé z týchto vzťahov vyžadujú veľa trpezlivosti, tolerancie a prispôsobovania sa. Niekedy sú tieto vzťahy sýtené aj kontrolou, závislosťou, žiarlivosťou, ale ak si ich obaja partneri uvedomia a pripustia, majú šancu vzťah ustáť. Význam vzťahov je obrovský, pretože nám pomáhajú čeliť našim starým skrytým ranám a emocionálnym traumám, ktoré tak máme príležitosť vyliečiť.

Motivátor

Vzťah s týmto typom človeka býva väčšinou krátky, ale o to intenzívnejší. Z určitého uhla pohľadu má táto osoba pre nás význam v tom, že nám pomôže sa posunúť alebo dostať z predošlého vzťahu. Stavia pre nás mosty, ktoré nám pomáhajú prekonať strach, úzkosť či hnev a vďaka nim sa dostaneme na druhý breh. Sú to motivátori, ktorí nám ukazujú život z iného brehu. Často vzťah zmizne tak rýchlo, ako prišiel.  Títo naplnili svoje krátke, ale hlboké poslanie a pokračujú ďalej.

Spriaznená duša

S týmto typom ľudí máme oveľa hlbší vzťah, ako s kýmkoľvek iným.  S nimi je všetko prirodzené a uvoľnené. Cítime sa naladení na rovnakú frekvenciu a rozumieme si s nimi bez zdĺhavých vysvetľovaní. Môžu to byť zároveň najlepší priatelia, schopní sa pre nás aj obetovať. Spriaznenou dušou však môže byť aj nimi byť aj kamarát, rodinný príslušník či kolega.