Určite ste už mali niekedy pocit, že vo vašom vzťahu niečo neklape. Takéto obdobia má taktiež väčšina párov, ktoré sú spolu roky. Máloktovie, že na šťastný vzťah stačí dodržiavať pravidelne aj týchto pár spoločných rituálov.

Chválte sa navzájom!

Vždy pred spaním si povedzte, čo jeden na druhom obdivujete, čo si na sebe vážite a čo sa vám dnes páčilo. Ide o úplne bežné veci, kedy si v duchu poviete: Ach, ten môj muž vyzerá skvele, som rada, že ho mám, ale nevyslovíte to nahlas. Dôležité je, aby o tom vedel aj ten druhý a uvedomoval si to.

Večera vo dvojici

Áno, niekomu sa to v dnešnom uponáhľanom svete môže zdať ako riadne sci – fi, ale dá sa to. Len treba chcieť. Minimálne polovicu týždňa by ste sa mali stretnúť pri spoločnej večeri. Majú to byť chvíle, kedy si vychutnáte jeden druhého, poviete si ako ste strávili deň, čo vás potešilo, čo nahnevalo. Spoločná večera by mala byť pravidlom a to, že nie je čas je len výhovorka.

Problémy riešte s pokojom

V návale zlosti totiž často poviete s partnerom veci, ktoré ani nemyslíte vážne. Práve preto je dôležité takéto okamihy predýchať a porozprávať sa o probléme s odstupom času. Nechajte nech s partnerom trochu vychladnete a riešte problémy napríklad až na druhý deň. Vtedy uvažujete s chladnou hlavou a predídete tak zbytočným väčším hádkam.

Spoločné prechádzky

Hoci to môže niekomu pripadať staromódne, práve tento rituál robia mnohí šťastne zadaní. Ide o obyčajnú prechádzku po celom dni v pracovnom kolotoči. Stačí len zájsť do parku, alebo prejsť sa po meste.  Základom je byť spolu a vychutnávať si spoločné chvílky.

Nezanedbávajte partnera

Posledný, ale jeden z najpodstatnejších bodov. Netreba ju nikdy posúvať do úzadia. Je totiž najlepším korením vzťahu a je nesmierne dôležitá. Odborníci tvrdia, že minimálne dvakrát do týždňa by ste si mali nájsť čas len jeden pre druhého. Páry, ktoré svoj sexuálny život zanedbávajú majú logicky oveľa menšiu perspektívu na dlhú spoločnú budúcnosť ako tie, pre ktoré je práve toto dôležité.