Poznáte ten pocit, keď vo vzťahu strácate istotu? Vraví sa, že ženy majú omnoho lepšiu intuíciu na to, či je vo vzťahu všetko v poriadku alebo nie. Horšie ako časté hádky je obdobie ticha. Vtedy, keď vás partner ignoruje, nehovorí nič a vy absolútne netušíte na čom ste. Niektorí muži nezáujem zakrývajú za rôzne výhovorky a nevedia na priamo nič povedať. Ako spoznáte, že vás už nechce?

Nechce vás podporiť

Podpora a pomoc je vo vzťahu veľmi dôležitá. Pod podporou treba chápať oveľa viac, ako milé a chápavé slová, spoločné aktivity. Podpora znamená snažiť sa stáť pri tom druhom aj v ťažkých chvíľach.

Prepáč, bez ľútosti

Slovo prepáč sa stáava len obyčajné slovo, ktoré nič dôležité neznamená. Nemá problém zopakovať tie isté chyby viackrát a neskôr ich zahladí falošnou ľútosťou. Byť s takým človekom, nestojí za to.

pexels-photo-984949-300x200

Dôležitý je len on

Spoločných aktivít sa zúčastňujete obaja, no váš partner ich plánuje a organizuje podľa seba a s ohľadom na vlastné predstavy. Neobťažuje sa tým, aby sa opýtal ako si to predstavujete vy alebo aspoň na to, ako by ste chceli tráviť spoločný čas. A dá vám najavo, že ak sa vám niečo nepáči, problém je vo vás, on sa predsa snaží a vy to neviete oceniť.

Nechráni vás

Chrániť vo vzťahu niekedy znamená pripomenúť tomu druhému, kto je a pomôcť mu opäť si nájsť svoje miesto v živote. Ak vás partner nechráni a ani sa o to nesnaží, je na mieste predpokladať, že rovnaký postoj má aj ku vzťahu s vami. Určite to s vami nemyslí vážne.

Posúva vás na druhú koľaj

Ak sa vo vzťahu cítite ako outsider, alebo ako niekto menejcenný, mali by ste si uvedomiť, že klesáte ku dnu a v žiadnom prípade vám aktuálne partnerstvo neprospieva. Skúste nájsť príčinu a s partnerom sa porozprávať.

Iba sex bez citov

Láska nie je definovaná sexom. Sex je súčasťou vzťahu, no určite nie je jeho podstatou. Nezabúdajte na to. Zaručeným ukazovateľom toho, že chlapa prestal zaujímať vzťah s vami je, keď mu ide len o sex a vaše pocity, názory a vôbec, vaša osobnosť, ho nezaujímajú. Na to určite prídete hneď.