Začína vás pomaly desiť pohľad na čoraz viditeľnejšie vrásky a ochabujúcu pleť? Starnutie je prirodzeným procesom, ktorý čaká nás všetkých a hoci sa zatiaľ nedá úplne zastaviť, existujú spôsoby, ako prejavy starnutia pleti zmierniť. Prinášame vám 5 rokmi overených tipov, ako si udržať mladistvý vzhľad nielen po štyridsiatke.

Antioxidanty sú vašimi spojencami

Antioxidanty pomáhajú neutralizovať voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky a urýchľujú starnutie. Zaraďte do svojho jedálnička potraviny bohaté na antioxidanty, ako sú bobuľové ovocie, zelená listová zelenina, avokádo a orechy, prípadne si pomôžte kvalitnými výživovými doplnkami.

Hydratácia je základ

V produktívnom veku ešte nie je neskoro začať dbať o dostatočnú hydratáciu. Práve tá predstavuje základ pre pružnú a rozjasnenú pleť. Doprajte si pravidelne dostatok tekutín a uprednostnite kvalitné hydratačné anti-age krémy od Transparent lab. Nedostatočne hydratovaná pleť nielenže starne rýchlejšie, ale aj horšie vyzerá.

Ochranu pred slnkom neberte na ľahkú váhu

Slnečné žiarenie je jedným z hlavných faktorov urýchľujúcich starnutie pleti. Preto je nevyhnutné sa dostatočne chrániť, a to nielen pri opaľovaní. Do výbavy preto doplňte pleťové krémy s UV ochranou, ktoré sú vhodné aj na každodenné používanie.

spf-1024x684

Nefajčite a obmedzte alkohol

Fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu sú doslova až tradičnými zlozvykmi. Okrem mnohých iných, majú aj negatívne vplyvy na pleť. Fajčenie spôsobuje tvorbu vrások a zmršťovanie pleti, kým konzumácia alkoholu vedie k dehydratácii. Alkoholické nápoje navyše obsahujú rôzne prídavné zložky, ktoré môžu spôsobovať vyrážky.

Doprajte si masáže a peeling

Pravidelné masáže a peeling podporujú cirkuláciu a odstraňujú odumreté kožné bunky. Tieto jednoduché procedúry dodajú vašej pleti žiarivý a mladistvý vzhľad. Určite ich preto zahrňte do svojho režimu starostlivosti o pleť.