Rok 2023 v sebe spája niektoré novinky, ale aj vzory a farby známe z minulej sezóny. Čím by ste si mali vybaviť šatník, aby ste v prvej polovici nového roka vyzerali módne?

Jar a leto – čas ľahkého, jemného oblečenia

Obdobie jari a leta si vždy spájame s jedným: najprv s prebúdzaním prírody, a potom – možnosťou pozorovania jej vývoja. Dosť vysoké teploty znamenajú, že sa vzdávame teplého, hrubého oblečenia v prospech o niečo ľahšieho oblečenia, ktoré poskytuje pohodlie, ale aj štýlový vzhľad.

Sezóna jar-leto 2023 nebude v tomto smere iná. Preto budú v cene aj šaty, košele či nohavice zo vzdušných, prírodných materiálov. Obľúbené budú najmä volány a tyly a niektorí návrhári dokonca predpovedali návrat oblečenia oceňovaného pred desaťročím či dvomi. Osobitný dôraz kladú na oblečenie, ktoré bolo obľúbené v romantických komédiách a okolo roku 2000 ho nosili najväčšie celebrity.

pexels-cottonbro-studio-7761064-1024x683

Čo nesmie chýbať v šatníku na jar-leto 2023?

Jedným z najobľúbenejších trendov budú obľúbené rifle, no nielen v podobe nohavíc! Aj keď, samozrejme, stojí za to zaradiť do šatníka niekoľko modelov straight alebo mom jeans, návrhári sa zameriavajú na total denim look. Dámske tričká z denimu v kombinácii s rifľovými nohavicami a rifľovou katanou – to je ono!

V roku 2023 si navyše osobitnú pozornosť zaslúži vzdušné oblečenie z tylu a čipky. Šaty či sukne s niekoľkými vrstvami niektorého z vyššie uvedených materiálov budú určite zaujímavým riešením na rande či stretnutie s priateľmi a v niektorých štylizáciách aj do práce!

Ďalším trendom, ktorý sa môže ukázať ako trochu zaskakujúci, sú… kapucne. Tie sa už na prehliadkových mólach objavili v mnohých variantoch: ako prvok dámskych košieľ, elegantných blúzok či šiat. Oplatí sa postaviť na jedno z týchto nezvyčajných riešení, nezabúdajúc ani na vrchné oblečenie – mikina s kapucňou je absolútnou nevyhnutnosťou nadchádzajúcej sezóny!

Farby, ktoré okúzlia

Tento rok, rovnako ako minulú sezónu, budú veľmi obľúbené intenzívne, neónové farby. Žltá, intenzívna červená či modrá – to sú len niektoré z príkladov farieb, ktoré určite oslovia mnohých. Okrem nich bude v móde aj známa a oceňovaná klasika – púdrová ružová či decentný blankyt. Ako každý rok bude v cene aj čierna a biela – najlepšie vo verzii total look alebo v kombinácii s vyššie spomínanými farbami.

Móda vie prekvapiť, no jedno je isté: nemá rada nudu. Zaujímavým riešením preto môže byť spojenie najnovších trendov s klasikou alebo oblečením známym z minulých sezón. Takéto kombinácie môžu byť naozaj zaujímavé!

 

Zdroj obrázku: Pexels