Letné obdobie nám okrem pekného slnečného počasia ponúka aj množstvo športov, ktoré môžeme vykonávať aby sme svoje telo aj ducha udržali vo forme. Pozrime sa na 5 letných športových aktivít, ktorými si môžete skrátiť dlhé letné večery alebo teplé víkendy.

Beh

OLD8ZD0

Vedeli ste že pri behu dokáže spáliť až 600 kcal za hodinu? Behávanie je preto skvelým spôsobom ako zhodiť nadbytočné kilá a posilniť svoju kondičku. Letné rána alebo večery sú na túto športovú aktivitu ako stvorené, keďže teploty nie sú príliš vysoké a náš organizmus dokáže takúto záťaž zvládať lepšie. Navyše, je vhodný pre každú vekovú kategóriu a nevyžaduje si žiadne špeciálne športové náčinie či pomôcky. Stačí ak zvolíte kvalitnú bežeckú obuv, aby ste svoje kĺby a chodidlá správne zaťažovali.

Plávanie

150674-OU028J-871

Sezóna kúpalísk je oficiálne zahájená. Je čas vziať plavky a vyskúšať pravidelné plávanie. Okrem príjemného schladenia potešíte aj svoje kĺby a chrbát. Pokiaľ máte sedavé zamestnanie či krivú chrbticu, plávanie je skvelou voľbou ako vaše telo nezaťažiť ešte viac. Rovnako ako beh, aj plávanie je vhodné pre všetky vekové kategórie. Posilnite správne držanie tela pravidelným plávaním a spojte príjemné s užitočným.

Bicyklovanie

24859

Bicyklovanie je skvelou rodinnou aktivitou na leto. Vyskúšajte menšiu túru po lesných chodníkoch spolu s vašou rodinou. Spojiť ju môžete napríklad s piknikom, či príjemnou zastávkou v letných bufetoch v prírode. Navyše si udržujete svoju kondičku aj výkonnosť srdcovo-cievneho systému.

In-line korčuľovanie

280509

Kolieskové korčule sú výbornou letnou aktivitou pre mladšiu vekovú kategóriu, keďže si tento šport vyžaduje lepšiu fyzickú kondíciu. Avšak táto aktivita prináša skvelé výsledky v podobe zhadzovania prebytočných kíl a spevnenia svalov.

Plážový volejbal

2692

Mnoho kúpalísk ponúka ihrisko na plážový volejbal. Spríjemnite si víkend s priateľmi na kúpalisku volejbalom na piesku. Pri tomto športe sa zabavíte a spáliť približne 750 kcal za hodinu. Táto aktivita je vhodná pre mladších ľudí s dobrou kondíciou a výkonnosťou srdcovo-cievneho systému.