Krúžite okolo regálov s kozmetikou s cieľom kúpiť si konečne masku na pleť, ktorá jej poskytne tú najlepšiu starostlivosť. V tom množstve produktov, ich účinkov a zložení sa cítite stratení. Buď odchádzate s prázdnou, alebo (opäť) siahnete po zlom riešení a stav vašej pleti sa ešte zhorší. Kľúčom k úspešnému výberu je pochopenie potrieb vašej pleti. Lenže aké sú to?

Spoznajte svoj typ pleti

Vaša pleť je rovnako jedinečná ako vy samé. Potrebuje špecifickú starostlivosť a vaša kozmetika by tomu mala zodpovedať. Jedine tak môže skutočne zažiariť a ukázať sa v plnej kráse. Aby bola pleťová maska v harmónii s vašim typom pleti, musíte najskôr určiť, aká vaša pleť skutočne je.

portrait-young-tender-woman-hair-curlers-facial-mask-smiling-beauty-skincare-concept-scaled

Suchá pleť túži po hydratácii

Poznáte ju podľa šupiniek, pnutia a hrubosti na pohľad aj na dotyk. Suchá pleť je ako pútnik na púšti. Zúfalo túži po hydratácii. Starajte sa o ňu s hydratačnými maskami, ktoré využívajú silu olejov a masiel. Stavte napríklad na produkty s arganovým, šípkovým či jojobovým olejom alebo s obsahom bambuckého masla. Pleť hĺbkovo hydratuje a udrží v nej vlhkosť kyselina hyalurónová alebo glycerín.

Normálna pleť si chce zachovať rovnováhu

Nič jej nechýba ani neprebýva. Normálna pleť je pre svoju optimálnu vyváženosť snom každej ženy. Bohužiaľ väčšinou snom nedosiahnuteľným. Potrebuje iba minimálne kozmetické zásahy, čo však neznamená, že si nezaslúži starostlivosť. Doprajte jej kúru s minerálnymi pleťovými maskami, ktoré jej uľavia od nečistôt, alebo ju rozmaznávajte a rozjasnite maskou s vitamínom C.

Mastná pleť vyžaduje hĺbkové čistenie

Vysoký lesk je skvelý na fotografiách, ale na tvári ho chce málokto. Mastnú pleť spoznáte na prvý pohľad, a to podľa výrazných rozšírených pórov a nadmernej sekrécie kožného mazu. Potrebuje špeciálnu starostlivosť za podpory pleťových masiek s ílom a aktívnym uhlím. Íl pôsobí ako magnet na nečistoty a maz. Jemne vyťahuje prebytočný olej z pórov. Aktívne uhlie pôsobí ako hĺbkový čistič, ktorý pomáha odstrániť toxíny a zanecháva pleť sviežu a matnú.

Citlivá pleť je jednoducho „citlivka“

S citlivou pleťou je to ťažké. Na vaše kozmetické snaženie reaguje podráždením, začervenaním a svrbením. Často svoje prejavy ešte umocňuje škvrnami, vyrážkou alebo odlupovaním. Citlivá pleť potrebuje ten najšetrnejší prístup. Platí na ňu väčšinou iba sila prírody. Vyhľadajte masky na pleť s protizápalovými zložkami, ako je aloe vera alebo ovos. Využite aj upokojujúce účinky harmančeka a levandule.

Zmiešaná pleť potrebuje od každého niečo

Pohráva sa s vami a necháva vás tápať pri výbere správnej starostlivosti. Zmiešaná pleť totiž kombinuje protichodné typy pleti. Na tvárach vytvára suché miesta a šupinky, zatiaľ čo na čele, nose a brade roztáča kolotoč nadmernej produkcie kožného mazu. Produkty na zmiešanú pleť sú ako žongléri, ktorí vyvažujú úplne protikladné potreby zmiešanej pleti. Dobre fungujú masky s obsahom čajovníka, zeleného ílu alebo produkty s morskými riasami.