O účinkoch kolagénu ste už museli počuť. Najmä v posledných rokoch sa predajcovia kolagénových výrobkov tešia skutočne veľkému dopytu. Niet sa čomu čudovať. Kolagén je dôležitou zložkou nášho organizmu, ktorú treba doplniť, keď už ju naše telo nie je schopné produkovať samé. Vďaka kolagénu nemáme len pevnejšiu pokožku či menej lámavé nechty. Vedeli ste, že kolagén pôsobí proti aj proti tvorbe vrások?

Kolagén prirodzene vzniká v každom ľudskom tele. So zvyšujúcim sa vekom sa však jeho vzniknuté množstvo postupne zmenšuje. Jedným zo signálov zníženej tvorby kolagénu sú vrásky na tvári.

shutterstock_2004252050

Kedy sa objavujú prvé vrásky?

Je dokázané, že človek začína postupne starnúť po 25. roku života. Jedným z dôvodov je postupné zníženie tvorby kolagénu a kyseliny hyalurónovej. Prvé vrásky sú jemné, nie sú výrazné. Pomôcť vám môže kolagén proti vráskam.

Aké sú účinky kolagénu na vrásky?

  • Bojuje s tvorbou vrások

Jedným z účinkov kolagénu je, že naša pokožka je natiahnutá – pružnejšia. Čím je pokožka natiahnutejšia, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa na nej objavia prvé vrásky. Vďaka lepšej elasticite pleti sa tak môžete vyhnúť vzniku vrások ešte pred dosiahnutím tridsiatky.

  • Pôsobí proti starnutiu pleti

Vďaka hydratácií, ktorú kolagén pleti dodáva, je pleť zdravá a schopná vykonávať všetko procesy, ktoré má. Preto sa o kolagéne hovorí aj ako o „lieku na mladosť“. Kolagén rovnako napomáha chrániť pleť pred oxidačným stresom, ktorý vie rovnako prispieť k rýchlejšej tvorbe prvých vrások.

  • Napomáha lepšiemu opáleniu pleti

Prémiový kolagén pôsobí aj na opálenie pleti a pokožky. Ku zdravej pokožke prispieva aj vitamín D, ktorý načerpáte práve zo slnka. Pre lepšie opálenie použite kolagén, vďaka ktorému bude vaša pleč zdravšia. So zdravou pleťou máte menej vrások.

 

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com