Ženy sa ešte stále boja výživových doplnkov a toho, že si musia dať do tela niečo, čo úplne nepoznajú a majú pocit, že z toho príliš naberú na svaloch a budú vyzerať príliš mužne. Pravdou však je, že sa žiadnych výživových doplnkov nemusia báť a pokiaľ si vyberú tie správne, tak im môžu pri cvičení a v celkovom zdraví len pomôcť. Už sa dávno vyvrátil stereotyp, že si výživové doplnky, či rôzne predtréningovky dávajú len bodybuilderi. Každému pomôžu dosiahnuť svoj cieľ rýchlejšie a efektívnejšie.

Najprv si určite cieľ

Ešte predtým, než sa vyberiete kupovať všelijaké možné výživové doplnky, je potrebné, aby ste si určili, čo chcete cvičením a svojimi stravovacími návykmi dosiahnuť. Všeobecne sa výživové doplnky až tak meniť nebudú, avšak je tam istý rozdiel. Treba si určiť, či chcete zlepšovať vašu kondíciu, vyrysovať si postavu, nabrať svalovú hmotu, alebo naopak zhodiť zopár kíl.

viber_image_2021-08-25_16-07-04-558

Proteín

S ničím iným, ako s proteínom sme ani nemohli začať, nakoľko patrí k najbežnejším doplnkom, ktoré používa skoro každý, kto cvičí a chce dosiahnuť viditeľné výsledky. Presnejšie budeme hovoriť o srvátkovom proteíne, ten je ľahko stráviteľný a hneď, ako sa dostane do tela, sa rozpustí a všetko potrebné, ako napríklad aminokyseliny, pošle do vášho svalstva. Už dávno nie je proteín prospešný len na naberanie svalovej hmoty, je naopak kľúčový aj pri chudnutíformovaní postavy.

N.O booster

Chcete sa pred tréningom poriadne nakopnúť a vydať zo seba čo najlepší výkon? Práve N.O booster vám s tým vie pomôcť. Zvyšuje produkciu energie, tým pádom vydržíte cvičiť dlhšie a hlavne poriadne, zároveň zabezpečuje lepšiu regeneráciu po cvičení.

viber_image_2021-08-25_16-07-03-762

Aminokyseliny a BCCA

Aminokyseliny vo forme výživových doplnkov sú potrebné pre každého, kto cvičí. Pomáhajú nám regenerovať naše svalstvo a takisto chránia naše svaly pred katabolickými reakciami. Pri budovaní svalovej hmote vám síce značne nepomôžu, ale zato sa vďaka nim aspoň vyhnete nežiaducej svalovici.

Rybí olej

Obsahuje Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny, ktoré nám pomáhajú udržať naše cievy a srdce zdravé, zároveň je celkovo prospešný pre naše zdravie a imunitný systém. Dokonca udržuje vaše oči zdravé a zistilo sa, že pomáha aj pri spaľovaní tukov.

viber_image_2021-08-25_16-07-05-284

Kĺbová výživa

Určite si každý všimol, najmä na sociálnych sieťach u influencerov, ako veľmi sa stal kolagén populárnym. Kolagén je totižto nesmierne prospešný pre naše kĺby a ich regeneráciu, čo je pre ľudí, ktorí cvičia veľmi dôležité. Je dokázané, že má dobré účinky na naše vlasy a nechty. Taktiež sa začalo hovoriť čoraz častejšie o jeho priaznivých účinkoch na pleť. Pri výbere kolagénu, alebo inej kĺbovej výžive si však dajte pozor na zloženie a kvalitu. Častokrát chcú ľudia na týchto produktoch len zarobiť, predávajú ich za vysoké ceny, ale pritom zloženie je tak nekvalitné, že vašim kĺbom alebo pleti vôbec nepomôžu.

Výživových doplnkov je obrovské množstvo, toto je len zopár z nich, ktoré stoja za zmienku a zaradenie do vašej životosprávy. Ako sme už spomínali, pri ich kúpe si naozaj dajte záležať na ich zložení, aby ste sa nedali oklamať pekným obalom, či príchuťou.

Pozrite aj ponuku vegánskeho kolagénu od ANNEMARIE BÖRLIND.