Pekné a vypracované nohy by chcel mať skoro každý. Väčšina si to síce nepriznáva, chudnúť by sme však chceli naozaj závratnou rýchlosťou. Nebojte sa, z jednej čokolády nepriberiete, ale rovnako ani z jedného cvičenia za týždeň neschudnete. Pekné nohy nie sú len tak, treba cvičiť. Dokonca sú stehna tou partiou, z ktorej sa chudne najťažšie.

Zapojte aj kardio

Ak sa vám zdá, že nevidíte výsledky ani pri intenzívnom cvičení, možno vám treba len trošku kardia. To totiž spaľuje tuky  Stačí trikrát do týždňa, minimálne 30 minút a nejaké zásoby tuku vypotíte. Nielenže si svoje stehná vyformujete rýchlejšie, zlepší sa i vaša kondička, účinne!

Vyskúšajte týchto 5 cvikov

Ženy pri cvičení najradše využívajú rôzne posilňovacie zariadenia, ktoré sú k dispozícii. Jedným z najlepších cvikov na stehná a zadok sú výpady, pretože sú priamo zacielené na problematickú oblasť stehien a zadku.

Vezmite si pár jednoručiek a s voľne spustenými rukami, vykonávajte výpady vpred tak, že koleno kročnej nohy po dokročení zviera uhol 90°. Dôležité je, že sa koleno prednej nohy sa nesmie dostať za úroveň chodidla. Zadné koleno má byť v spodnej polohe kúsok nad podložkou. Tlakom cez pätu predného chodidla sa vraciame do východiskovej polohy. Trup je počas celého cviku vystretý a kolmo k podložke. Celý pohyb musí byť plynulý.

Zakopávanie

Pomalým kontrolovaným pohybom ohýbajte nohy v kolennom kĺbe až do maxima. Po krátkej výdrži v krajnej polohe vracajte nohy do počiatočnej polohy. Dôležité je udržiavať svaly v napätí po celú dobu cvičenia. Vyvarujte sa prudkým pohybom.

Výstupy so zdvíhaním kolena

S jednoručkami sa postavte ľavým bokom k rovnej lavici. Ľavé chodidlo postavte na dosku. Zatlačte stredom pracujúceho chodidla a vytlačte telo priamo hore na lavičku. Súčasne zdvihnite pravú nohu do pravého uhla. Dole zostúpte opačným spôsobom a opakujte.

Známy mŕtvy ťah

Vo vzpriamenom stoji s miernym prehnutím držte činku opretú o stehná. S vystretými, ale nie prepnutými dolnými končatinami, sa následne predkloňte, pričom tlačte zadok a boky smerom dozadu. Predklon zastavte, až pri pocite silného ťahu v hamstringoch, čo je približne v polohe činky v polovici lýtok. Následne sa zdvihnite hore. Udržujte pevný chrbát!

Drepy a jednoručky

Počiatočná pozícia je stoj mierne rozkročný, vo vystretých rukách držte jednoručky, dlane smerujú k telu. S vystretým chrbtom a záťažou sústredenou na pätách sa pomaly a kontrolovane spúšťajte, pričom boky sa presúvajú vzad. Pohyb sa zastaví, keď sú stehná rovnobežne s podlahou. Návrat do východiskovej polohy je pomerne dynamický, pričom boky sa presúvajú dopredu.