Počas leta väčšina z nás dbá na postavu oveľa viac ako počas roka. Každá žena túži po vypracovanej postave do plaviek, no občas to nie je celkom ľahké dosiahnúť. Hlavne brucho patrí medzi najproblematickejšie partie nášho tela.

Schudnúť len z brucha je nemožné

Lokálne chudnutie je čistý nezmysel. Naše telo funguje inak – najprv chudne zo všetkých partií a postupne sa dá vypracovať určitá časť. Ľudské telo je jeden komplex a nie je možné, aby chudla len jedna partia. Dôležité je, zamerať sa na vypracovanie celej postavy.

Kontrolujte celkové percento tuku

Kľúčom k štíhlemu bruchu je jedlo. Znížte celkové percento tuku v svojej strave. Znížte príjem cukru, pridajte zeleninu a kvalitné bielkoviny. V posilňovni sa zamerajte na silový tréning doplnený o intervalový. V žiadnom prípade sa nesústreďujte len na kardio.

OEKW5F0-scaled

Brušáky na štíhle brucho? Výmysel

Ak robíte každý deň niekoľko brušákov a vaše brucho nemá stále ten správny tvar, nečudujte sa. Brušáky dajú zabrať iba hornej časti priameho svalu brucha. Práve táto časť je často preťažená zo sedenia, čo má za následok guľatenie chrbta. Brušákmi tiež zaťažujete stehenné svaly a flexory bedrového kĺbu, čo má za následok problémy s krížami.

Brušáky sú naozaj zbytočné a schudnúť z neho môžete vďaka komplexnému tréningu. Ideálne sú komplexné cviky, pri ktorých sa zapája viac párov kĺbov a viac svalových partií. Drepy sú ideálnym príkladom takéto viackĺbového cvičenia. Ak ich cvičíte správne, budete cítiť aj brucho.

Nezabúdajte že pekné brucho sa nevytvaruje za pár týždňov, ale je to beh na dlhú trať. Dbajte nie len na cvičenie, ale aj na stravu.