Mnoho faktorov ovplyvňuje imunitný systém tela a jeden z nich je životný štýl. Vaše zvyky majú vplyv na to, ako dobre imunitný systém zabráni baktériám, vírusom a chronickým chorobám ovplyvniť vaše telo. Zmena zlých návykov k dobrým môže mať významný prínos pre funkciu imunitného systému a celkové zdravie.

Dostatok spánku

Nedostatok spánku môže viesť k vyšším hladinám stresového hormónu a môže spôsobiť viac zápalu v tele. Výskumníci si nie sú úplne istí, ako spánok priamo vplýva na imunitný systém, ale je jasné, že 7 až 9 hodín spánku u dospelých je prospešné pre celkové zdravie.

Znížte príjem cukru

Príliš veľa cukru v strave znižuje počet buniek v imunitnom systéme, ktoré napadajú baktérie. Namiesto toho sa snažte jesť viac ovocia a zeleniny – sú bohaté na pozitívne živiny ako vitamíny C a E, plus beta-karotén a zinok. Hľadajte iba jasne sfarbené ovocie a zeleninu, ako sú bobule, citrusové plody, kivi, jablká, červené hrozno, kel, cibuľa, špenát, sladké zemiaky a mrkva. Okrem ovocia a zeleniny vyhľadajte potraviny ako čerstvý cesnak a kuracia polievka – tieto môžu pomôcť bojovať proti vírusom a baktériám.

Nezabudnite na cvičenie

Pravidelné cvičenie môže pomôcť imunitnému systému bojovať proti infekcii – dokonca aj jednoduché cvičenie ako 30-minútová denná prechádzka. Nedostatok pravidelného cvičenia spôsobuje väčšiu pravdepodobnosť ochorenia. Chcete naštartovať svoj organizmus a vitalitu? Skombinujte pravidelný pohyb a zdravú stravu s dennou dávkou potrebných látok obsiahnutých v tobolke výživového doplnku s obsahom moringy.

Chráňte sa pred stresom

Stres je súčasťou života, ale chronický a významný stres môže vystaviť telo hormónom, ktoré potláčajú imunitný systém a kvôli je človek voči chorobe menej odolný. Zníženie stresu môže pomôcť znížiť množstvo stresového hormónu a zlepšiť kvalitu spánku.
Ako znížiť stres?

  • Naučte sa meditovať
  • Ak je to možné, spomaľte každodenný život
  • Komunikujte s priateľmi
  • Pravidelne oddychujte
  • Poraďte sa s odborníkmi

Usmievajte sa

Smiech znižuje hladinu stresových hormónov a zároveň zvyšuje bielych krviniek na boj s infekciou. Aj časté myslenie na príjemné veci znižuje stres a zlepšuje imunitu.

Vyhnite sa izolácii

Silné vzťahy a sociálne siete môžu byť priamo prospešné pre zdravie a imunitný systém. Ľudia, ktorí sa cítia milovaní, majú silnejšiu imunitu než tí, ktorí sa cítia osamote.

Nezabúdajte umývať ruky

Umývanie rúk je niečo, čo mnohí ľudia nerobia veľmi dobre, ale môže to byť skvelý spôsob, ako znížiť infekciu a pomôcť imunitnému systému. Ak nie je možné umyť ruky, použite dezinfekčný prostriedok na ruky.

Konzumujte probiotiká

V niektorých prípadoch môžu baktérie v čreve ovplyvniť schopnosť imunitného systému bojovať proti infekcii. Konzumácia potravín s probiotikami môže chrániť pred určitými zápalovými stavmi.