Pizza nie je zrovna jedlo, ktoré by vám napadlo pri slovnom spojení „zdravá strava“, ale verte, že so správnym receptom viete mať aj z pizze zdravý a plnohodnotný obed či večeru. Dnes sme si pre každého milovníka pizze pripravili recept na zdravú fitness pizzu, ktorý budete mať hotový už za 30 minút.

Ingrediencie na zdravú fitness pizzu

Na prípravu na recept na zdravú fitness pizzu budete potrebovať osobitné ingrediencie na cesto a navrch cesta, hoci navrch si môžete poukladať čokoľvek, na čo máte v tom momente chuť.

Ingrediencie na cesto pizze

1/2 šálky hladkej múky
1/4 šálky beztukového čistého gréckeho jogurtu
1/4 čajovej lyžičky droždia

Ingrediencie navrch pizze

1/4 šálky beztukového čedaru
3 polievkové lyžice odtučnenej fety
1/4 šálky omáčky na pizzu

Môžete tiež pridať nakrájanú cibuľu, špenát, brokolicu, šampiňóny alebo zeleninu podľa vlastného výberu.

recept-na-zdravu-pizzu

Postup na fitness zdravú pizzu

  1. Predhrejte rúru na 240 °C s plechom v rúre.
  2. Zmiešajte múku, droždie a grécky jogurt a miešajte, kým nezískate husté cesto. Vypracujte z cesta guľu tak, aby nezostala žiadna suchá múka navyše.
  3. Vytvarované cesto položte na olejom nastriekaný papier na pečenie. Zoberte si ďalší papier na pečenie, tiež ho pretrite olejom a položte na vrch cesta. Cesto rozvaľkajte, až kým nedostanete dostatočne tenký pizzový tvar. Následne odstráňte horný papier na pečenie.
  4. Potrite cesto omáčkou na pizzu a poukladajte vaše ingrediencie navrch. Potom vyberte plech z rúry. Na predhriaty plech položte pizzu a vložte naspäť do trúby (aj s papierom na pečenie).
  5. Rúru znížte na 230 °C a pečte približne 8 minút alebo kým nevidíte, že pizza je už hotová.
  6. Potom už len vyberte pizzu z rúry, nechajte ju pár minút vychladnúť a môžete podávať.

pizza-v-peci

Výhodou receptu je, že tento zdravý a chutný recept na pizzu obsahuje len 400 kcal a vysokú dávku proteínu. Pokiaľ sa vám naše recepty páčia, určité odporúčame vyskúšať aj recept na panenku či lahodného lososa. Prajeme vám dobrú chuť!