Dovŕšili ste 25. rok života? Viete, aké vitamíny, minerály a výživové doplnky vaše telo potrebuje? My vám prinášame niekoľko rozličných výživových doplnkov, ktoré naštartujú vaše telo, dodajú mu potrebnú energiu a zaručia, že sa vo vašom tele budete cítiť stále mladé a vitálne!

Vitamíny a minerály

Omega-3 mastné kyseliny

V prípade, že milujete ryby, takýto výživový doplnok pre vás, pravdepodobne, nemá zmysel. Ako je to v prípade tehotných žien? Tie sú väčšinou citlivé na rozličné pachy a chute. A povedzme si na rovinu, tie rybacie sú naozaj intenzívne. Ak teda nepatríte k tým, ktorí ryby radia na prvé miesta svojho jedálnička, je načase tak urobiť pomocou výživových doplnkov Flax Omega-3. Pre všetkých vegetariánov je l dispozícii rastlinný zdroj Omega-3 mastných kyselín v podobe oleja z rias.

orechy

Multivitamín

Tento vitamín slúži, samozrejme, len na vyplnenie hluchých miest vo vašom jedálničku. Cítite, že vám niečo chýba? Vyskúšajte tento mix vitamínov, aby ste si boli istí, že vášmu telu dodávate všetko, čo potrebuje. Alebo sa jednoducho poraďte so svojím lekárom a ten zistí, aký konkrétny vitamín vaše telo potrebuje!

Probiotiká

Probiotiká sú veľmi potrebné na udržanie správnej flóry vo vašom žalúdku. Keďže žijeme vo veľmi rýchlom a stresujúcom čase a prostredí, čo mimoriadne výrazne vplýva i na naše vnútorné prostredie, a to zase na mnoho reakcií v našom tele. Ako metabolizmus, zdroj energie, pokožku, spánok, trávenie či nálady.

Probiotiká môžete získať nielen z výživových doplnkov, ale aj zo stravy, a síce, sú ukryté v obyčajnom jedle. Najväčší obsah probiotík má napr. mliečne výrobky, kombucha alebo jogurt. Ak však máte intoleranciu na laktózu alebo ste na mlieko alergickí, odporúča sa prijímať probiotiká v tabletovej forme.

probio

Prášky a adaptogény

Maca

Tento prášok je rastlinná superpotravina a adaptogén, teda prírodné liečivo schopné liečiť naše telo, pomáhať redukovať stres, vyrovnávať hladiny hormónov, zvyšovať energiu a zefektívniť myslenie. Zároveň ide o doplnok schopný oddialiť menopauzu a iné ženské problémy. 

Matcha

Čo je táto podivná cudzokrajná rastlina? Ide o japonský mletý zelený čaj, ktorým si môžete nahradiť dennú dávku kofeínu vo vašom tele. Účinok teínu, látky podobnej kofeínu, je dlhodobejšíúčinnejší ako pri klasickej káve. Navyše, matcha takisto nezruinuje hladinu cukru vo vašej krvi a je to vynikajúci antioxidant!

Kolagén

Je základnou stavebnou hmotou podporných tkanív, čiže aj základom našej pokožky. Ak teda máte problémy s bolesťou kĺbov najmä pri fyzickej záťaži, možno ide len o nedostatok kolagénu vo vašom tele. Navyše, vedeli ste, že po 26. roku života naše telo postupne prestáva produkovať kolagén? Pre väčšinu žien sa tak stáva anti-aging prostriedkom na udržanie mladej a vypnutej pokožky.

kolagen

Spirulina

Najväčším hitom sa v poslednej dobe stala mnohobunková morská riasa spirulina. Ide o vegánsku formu proteínuvitamínu B12 v našom tele. Je mimoriadne bohatá na meď a železo, takže je vhodná pre ľudí trpiacich anémiou. Spirulina je zároveň antioxidačnou, antizápalovou látkou regulujúcou hladiny cukru v našom tele a priaznivo vplýva na náš metabolizmus.

Na internete nájdete niekoľko rozličných názorov na to, čo vaše telo potrebuje a čo nie. Takéto protikladné názory môžu byť pre väčšinu obyčajných ľudí mätúce. Ak si už nejaký ten vitamín či minerál „naordinujete“ sami, mali by ste mať na pamäti, že vždy ide len o zapĺňanie dier vo vašom zdravom jedálničku. Žiaden výživový doplnok totižto neslúži ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu!